aktuálně: 41 uzavírek, 2 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Souboj Duval versus Atkinson vyzněl pro Australana

29. ledna 2008

Přesto, že bylo již před nedělní etapou Rallye Monte Carlo v podstatě rozhodnuto o prvním i druhém místě, o bronzovou příčku sváděli tvrdý souboj jezdci Chris Atkinson a Francois Duval.

Belgický pilot ztrácel v sobotu večer na australského pilota přes 20 vteřin a prohlásil, že si nemyslí, že by dokázal takovou ztrátu v neděli eliminovat.

Nicméně na ranní Col de Turini snížil náskok Chrise o neuvěřitelných 12 vteřin a ucítil šanci, že by se přeci jen mohl propracovat na vysněné třetí místo. Belgičan v neděli dokázal vyhrát z pěti odjetých rychlostních zkoušek hned čtyři z nich.

Rozhodnout se tak mělo až v závěrečné superspeciálce. Před ní dělila oba jezdce jen 1.1 vteřiny. Oba tak museli jet naprosto nadoraz. I přes maximální snahu však zůstal Duval čtvrtý. Oba totiž zajeli v ulicích Monte Carla naprosto shodný čas a pořadí se již nezměnilo.

Richard Vlček ; Zakruta.CZ

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >