Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Souboj Duval versus Atkinson vyzněl pro Australana

29. ledna 2008

Přesto, že bylo již před nedělní etapou Rallye Monte Carlo v podstatě rozhodnuto o prvním i druhém místě, o bronzovou příčku sváděli tvrdý souboj jezdci Chris Atkinson a Francois Duval.

Belgický pilot ztrácel v sobotu večer na australského pilota přes 20 vteřin a prohlásil, že si nemyslí, že by dokázal takovou ztrátu v neděli eliminovat.

Nicméně na ranní Col de Turini snížil náskok Chrise o neuvěřitelných 12 vteřin a ucítil šanci, že by se přeci jen mohl propracovat na vysněné třetí místo. Belgičan v neděli dokázal vyhrát z pěti odjetých rychlostních zkoušek hned čtyři z nich.

Rozhodnout se tak mělo až v závěrečné superspeciálce. Před ní dělila oba jezdce jen 1.1 vteřiny. Oba tak museli jet naprosto nadoraz. I přes maximální snahu však zůstal Duval čtvrtý. Oba totiž zajeli v ulicích Monte Carla naprosto shodný čas a pořadí se již nezměnilo.

Richard Vlček ; Zakruta.CZ

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >