aktuálně: 37 uzavírek, 15 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Orsák si užil Monte především jako divák (+VIDEO)

26. ledna 2011

Jaroslav Orsák měl před sebou při druhém startu na proslulé Rallye Monte Carlo velkou výzvu. Do náročné soutěže nastoupil poprvé v jezdecké kariéře za volantem vozu s pohonem jediné nápravy. Zbrusu nový Citroën DS3 R3T ho bohužel zradil už na druhé zkoušce a Jarin nemohl navázat na loňský úspěch.

Posádka Orsák - Vajík odjížděla do dějiště nejstarší soutěže světa ještě před seznamovacími jízdami, aby si vyzkoušela svoji novou zbraň. Citroën DS3 s moderním přeplňovaným motorem 1.6 litru však měl problémy s řídicí jednotkou a tak se plánovaný páteční test neuskutečnil. Po konzultaci s techniky Citroënu Sport vyměnili mechanici italského týmu Ret Racing potřebné díly a v úterý mohl Orsák konečně vyjet. Pouhých 20 kilometrů však k dokonalému seznámení s vozem pochopitelně nestačilo. „S autem jsem nebyl sžitý a rozhodli jsme se, že se v klidu rozjedeme a začneme pořádně závodit až po dvou erzetách,“ naznačil strategii šestadvacetiletý jezdec.

Úvodní vložka Rallye Monte Carlo měřila téměř 37 km. Ještě před polovinou úseku začal do kokpitu pronikat dým. Déestrojka má okna z plexiskla, která nejdou stahovat, takže nebylo jednoduché v takové situaci pokračovat. Posádka zpomalila a opatrně dojela až do cíle. Naštěstí se potvrdilo podezření, že se jednalo jen o drobnou závadu syrového vozu - izolaci kolem výfuku. Na trať druhé zkoušky Burzet už Jarin vyjížděl se záměrem nasadit ostré tempo. Na třetím kilometru v levé vracečce ovšem náhle ztuhlo řízení a bylo jasné, že je zle.

„Okamžitě mi došlo, že jsme přišli o posilovač řízení. Debatovali jsme s Karlem, zda vzdáme nebo se pokusíme dojet bez serva až do cíle. Jednalo se o nejdelší vložku soutěže o délce 41 km! Zvládli jsme to, i když mi spolujezdec v ostrých vracečkách musel pomáhat s volantem. Když jsme otevřeli kapotu motoru, našli jsme prasklý klínový řemen. Navíc jsme zjistili, že zřejmě nějaký kámen poškodil i napínací kladku,“ popisoval zdroj potíží Orsák.

Po výměně řemene se poškozená kladka rozpadla, a protože je stejně poháněna i vodní pumpa, motor se začal přehřívat a v jízdě se nedalo pokračovat. „Bylo to pro nás velké zklamání, protože jsme se na soutěž pečlivě připravovali. Loňské deváté místo pro nás bylo velkou motivací, navíc druhý den začal padat sníh, na kterém se nám daří. Štěstí nám nepřálo, ale soutěž jsme si užili aspoň jako diváci. Zbývající dva dny jsme objížděli zkoušky v roli diváků. Potkali jsme podél trati spoustu českých fanoušků, poklábosili a byla sranda.“

Jako náplast za technické problémy tým Ret Racing Orsákovi nabídl, že s Citroënem DS3 R3T může absolvovat náhradní soutěž IRC. Zatím není jisté, zda valašský jezdec zvolí asfaltovou nebo raději šotolinovou trať. Jistá je naopak priorita Jaroslava Orsáka pro letošní sezonu, kterou je kompletní šampionát MMČR. Prvním startem mistrovského seriálu bude Bonver Valašská rally.

Zdeněk Weiser

Další články

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >

Co byste měli vědět o pneumatikách Bridgestone a proč jsou skvělou volbou?

Bridgestone, světový lídr v produkci pneumatik, nabízí špičkovou technologii a inovace v rámci pneu pro osobní vozy, SUV a 4x4. Tady se podíváme na to co je značka Bridgestone vlastně zač, jaké pneu nabízí a co za výhody přináší řidičům, kteří hledají spolehlivost, bezpečnost a výkon.

zobrazit článek >

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >