aktuálně: 53 uzavírek, 4 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Subaru zkoušelo Imprezu před Monte Carlem

9. ledna 2008

Ani japonský tým 555 Subaru WRT nevynechal příležitost k tomu, aby si vyzkoušel svou imprezu WRC na zamrzlém asfaltu. Byla to příprava na nadcházející Rallye Monte Carlo. Subaru má však oproti svým protivníkům jednu malou výhodu.

Jelikož již v minulosti jezdily jejich stroje na pneumatikách Pirelli, ví jak se tyto na zamrzlém povrchu chovají. Ford ani Citroën tyto zkušenosti nemají, jelikož v minulosti využívali služeb Michelinu, později pak BF Goodrich.

Test se odehrál na silnicích v okolí Lachampu a oba tovární jezdci najezdily společně přes 500 testovacích kilometrů.

„Testovali jsme starou Imprezu WRC, ale zároveň pracujeme již na novém voze,“ prohlásil na úvod Atkinson. „Snažíme se maximálně připravit na Rallye Monte Carlo a věříme v dobrý výsledek. Již velmi brzy se rozhodne, kdy se začneme plně věnovat pouze vývoji a testování nového vozu.“

-ric- ; Zakruta.CZ

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >