Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Subaru zkoušelo Imprezu před Monte Carlem

9. ledna 2008

Ani japonský tým 555 Subaru WRT nevynechal příležitost k tomu, aby si vyzkoušel svou imprezu WRC na zamrzlém asfaltu. Byla to příprava na nadcházející Rallye Monte Carlo. Subaru má však oproti svým protivníkům jednu malou výhodu.

Jelikož již v minulosti jezdily jejich stroje na pneumatikách Pirelli, ví jak se tyto na zamrzlém povrchu chovají. Ford ani Citroën tyto zkušenosti nemají, jelikož v minulosti využívali služeb Michelinu, později pak BF Goodrich.

Test se odehrál na silnicích v okolí Lachampu a oba tovární jezdci najezdily společně přes 500 testovacích kilometrů.

„Testovali jsme starou Imprezu WRC, ale zároveň pracujeme již na novém voze,“ prohlásil na úvod Atkinson. „Snažíme se maximálně připravit na Rallye Monte Carlo a věříme v dobrý výsledek. Již velmi brzy se rozhodne, kdy se začneme plně věnovat pouze vývoji a testování nového vozu.“

-ric- ; Zakruta.CZ

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >