aktuálně: 37 uzavírek, 14 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Karel Trojan v cíli Jänner Rallye

7. ledna 2008

V sobotu 5. ledna v odpoledních hodinách byla slavnostně zakončena Jänner Rallye, první podnik letošního MMČR. Na startu stanula takřka kompletní česká soutěžácká špička a do bojů samozřejmě silně promlouvala i plejáda místních borců.

Do závodu odstartovali i vicemistři republiky pro rok 2007, Karel Trojan a Petr Řihák z týmu Korno Motorsport. Loni na zdejších tratích při absenci sněhu vybojovali šestou pozici v cíli. Letošní tratě byly více či méně pokryty sněhem či ledem a tak bylo opravdu na co se dívat.

I přes některé peripetie, které Karla v průběhu závodu postihly, nakonec v závěru zabojoval a zaznamenal sedmé místo v cíli, což lze vzhledem k nesmírně silné konkurenci považovat za velmi slušný výsledek a dobré vykročení do nové sezóny.

Karel Trojan k tomu říká: „V pátek večer jsme neviděli situaci nijak růžově. Naši soupeři jeli opravdu velmi rychle a my jsme navíc v RZ 10 chybovali a vyletěli do pole. Následkem tohoto nechtěného výletu mimo trať bylo poškození jedné z hadic od turba a s tím související ztráta výkonu a následná ztráta časová.“

„Sobota již byla celkem v poklidu i když jsme se opět nevyvarovali drobných chyb, což u nás jinak není zvykem. Kousek od místa, kde havaroval Tarabus jsme točili hodiny a na jedné z dalších vložek jsme ještě jednou couvali. V průběhu dne jsme se posouvali pořadím vzhůru a ke konci jsme za to opravdu pořádně vzali.“

„Soutěž to byla opravdu nesmírně náročná a jsme rádi, že jsme celí v cíli. Naše nové Mitsubishi Lancer EVO IX samozřejmě utrpělo pár drobných šrámů, ale toho se na zdejších tratích vyvaroval opravdu jen málokdo. Velmi cennou pomocí pro nás byla práce ledových špiónů, které nám dělali Jarda Vančík s Danem Vodičkou. Doufám také, že náš výkon nikoho nezklamal a že i nové zbarvení vozu lahodí oku.“

Navigátor Petr Řihák po závodě uvedl: „Jsme velmi spokojení s výsledkem a zejména i s tím, že auto dojelo bez vážnějšího poškození a je vcelku. Snažili jsme se jet opatrně, ale rozhodně ne pomalu. Páteční výsledky pro nás proto byly celkem překvapivé a nedokázali jsme rozluštit, proč si nestojíme v hodnocení lépe. V sobotu jsme byli rozhodnutí trochu více zabrat a výsledkem byly zhruba po půl kilometru první sobotní vložky nedobrovolné hodiny. Opravdu rychle jsme pak jeli v závěrečných dvou rychlostkách a také to přineslo kýžený posun směrem vzhůru.“

Další soutěží, kde bude posádka Korno Motosport ve složení Karel Trojan Petr Řihák startovat, je Valašská Rally, odehrávající se 28.3.-29.3.-2008 v okolí Valašského Meziříčí.

Karel Koldovský

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >