Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Karel Trojan v cíli Jänner Rallye

7. ledna 2008

V sobotu 5. ledna v odpoledních hodinách byla slavnostně zakončena Jänner Rallye, první podnik letošního MMČR. Na startu stanula takřka kompletní česká soutěžácká špička a do bojů samozřejmě silně promlouvala i plejáda místních borců.

Do závodu odstartovali i vicemistři republiky pro rok 2007, Karel Trojan a Petr Řihák z týmu Korno Motorsport. Loni na zdejších tratích při absenci sněhu vybojovali šestou pozici v cíli. Letošní tratě byly více či méně pokryty sněhem či ledem a tak bylo opravdu na co se dívat.

I přes některé peripetie, které Karla v průběhu závodu postihly, nakonec v závěru zabojoval a zaznamenal sedmé místo v cíli, což lze vzhledem k nesmírně silné konkurenci považovat za velmi slušný výsledek a dobré vykročení do nové sezóny.

Karel Trojan k tomu říká: „V pátek večer jsme neviděli situaci nijak růžově. Naši soupeři jeli opravdu velmi rychle a my jsme navíc v RZ 10 chybovali a vyletěli do pole. Následkem tohoto nechtěného výletu mimo trať bylo poškození jedné z hadic od turba a s tím související ztráta výkonu a následná ztráta časová.“

„Sobota již byla celkem v poklidu i když jsme se opět nevyvarovali drobných chyb, což u nás jinak není zvykem. Kousek od místa, kde havaroval Tarabus jsme točili hodiny a na jedné z dalších vložek jsme ještě jednou couvali. V průběhu dne jsme se posouvali pořadím vzhůru a ke konci jsme za to opravdu pořádně vzali.“

„Soutěž to byla opravdu nesmírně náročná a jsme rádi, že jsme celí v cíli. Naše nové Mitsubishi Lancer EVO IX samozřejmě utrpělo pár drobných šrámů, ale toho se na zdejších tratích vyvaroval opravdu jen málokdo. Velmi cennou pomocí pro nás byla práce ledových špiónů, které nám dělali Jarda Vančík s Danem Vodičkou. Doufám také, že náš výkon nikoho nezklamal a že i nové zbarvení vozu lahodí oku.“

Navigátor Petr Řihák po závodě uvedl: „Jsme velmi spokojení s výsledkem a zejména i s tím, že auto dojelo bez vážnějšího poškození a je vcelku. Snažili jsme se jet opatrně, ale rozhodně ne pomalu. Páteční výsledky pro nás proto byly celkem překvapivé a nedokázali jsme rozluštit, proč si nestojíme v hodnocení lépe. V sobotu jsme byli rozhodnutí trochu více zabrat a výsledkem byly zhruba po půl kilometru první sobotní vložky nedobrovolné hodiny. Opravdu rychle jsme pak jeli v závěrečných dvou rychlostkách a také to přineslo kýžený posun směrem vzhůru.“

Další soutěží, kde bude posádka Korno Motosport ve složení Karel Trojan Petr Řihák startovat, je Valašská Rally, odehrávající se 28.3.-29.3.-2008 v okolí Valašského Meziříčí.

Karel Koldovský

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >