aktuálně: 41 uzavírek, 20 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Subaru CRT na domácí soutěži v trojici

2. prosince 2010

Pražský rallysprint je podnikem, který již tradičně v Čechách završuje soutěžáckou sezónu. Letos se na jeho start postaví hned tři vozy, které jsou v péči Subaru Czech Rally Teamu. Budou to dva špičkové hatchbacky Subaru Impreza WRX STI a také jeden starší vůz stejného modelu ve specifikaci ´N11´.

Už jsme si zvykli, že jakmile přijde zima, vozy se znakem Subaru ožívají a z těžkých podmínek se společně se svými majiteli radují. A to jak v civilním provozu, tak také v rally. Kluzko bytelným čtyřkolkám svědčí a zejména na severských soutěžních tratích Imprezy často nenacházejí přemožitele. Letos přišla už na konci listopadu tuhá zima i do střední Evropy a mrazivý bude zjevně také nadcházející Pražský rallysprint. Na ten se chystá hned trojice vozů připravovaných Subaru Czech Rally Teamem. Ten má sídlo v Praze, navíc značka Subaru je dlouholetým partnerem Pražského rallysprintu, a tak pro Subaru CRT je tento podnik vlastně domácím závodem.

Petr Kačírek tady loni poprvé usedl do soutěžního vozu: „Bylo to sice na sedadle spolujezdce, ale i tak mne to natolik uchvátilo, že ve mně uzrálo rozhodnutí začít v rally startovat pravidelně. No a na jaře už jsem stál na startu prvního mistrovského sprintu. Teď to bude pro mne tak trochu do roka a do dne...“ Petr Kačírek bude navigován známým sportovním komentátorem Jaromírem Bosákem, který zná kabinu soutěžního vozu zatím jen z testování na chuchelském závodišti, takže pro změnu to bude soutěžní premiéra pro něj. Odhodlání nezklamat z něj ale čiší, to však mají společné všechny posádky Subaru Czech Rally Teamu. Bílý hatchback znovu provětrá Milan Sameš, pro nějž to bude první rally v zimních podmínkách. Zkušenosti mu bude dodávat ostřílený Jaroslav Novák, dobře známý jako spolujezdec Daniela Landy.

Nově složená posádka pojede i v modrém hatchbacku. Vojtěcha Štajfa bude totiž navigovat Tomáš Pardubický, generální ředitel developerské společnosti FINEP. „Mým velkým koníčkem je parašutismus, tohle bude ale zase jiný adrenalinový zážitek. Moc se těším, určitě to bude moc zajímavá nová zkušenost.“ Těší se ale i řidič: „Tomáš se nechce jen vézt, chce si vyzkoušet i čtení rozpisu. To já velice vítám, zejména na těžké klasické zkoušce Karlík - Roblín bych se totiž bez toho těžko obešel. Určitě to bude moc pěkná zimní soutěž, navíc se přitom budeme moci setkat s fanoušky, ale také poděkovat partnerům, díky jejichž podpoře můžeme po celý rok závodit. Po ujištění od ředitele závodu, že i na sněhu a ledu se soutěž uskuteční podle harmonogramu, jsme se vrhli do příprav a přestaveb našich vozů na zimu. Budeme tedy dobře nachystáni, pro mne to navíc bude i skvělý trénink na obě lednové soutěže, kterých bych se rád zúčastnil. Zejména na Monte Carlu, kde se často střídají rozličné povrchy, se budou zkušenosti s jízdou na kluzku bez hřebů asi moc hodit. Pokud seženeme dostatek prostředků na start.“

Velký fanda značky Subaru a rally vůbec, Petr Čtvrtníček, letos díky problémům se zády nemůže startovat, o to má ale víc času na vymýšlení kulišáren: „Myslím, že bych měl dát do vozu Petra Kačírka nějaké záznamové zařízení a zařídit, aby se zapomnělo vypnout za cílem rychlostní zkoušky. Míra Bosák určitě nezklame a my pak nějak zařídíme i únik informací,“ potutelně se usmíval populární bavič. Bylo to ale ve chvíli, kdy slova zaslechl i Vojtěch Štajf. Toho to nejprve trochu zarazilo, ale pak se s tím smířil: „No snad nás kluci nebudou moc pomlouvat. Já vím, že moje havárie týmu zpestřily sezónu víc, než bychom si přáli, ale moje konečná sedmá příčka v národním šampionátu, s tou snad můžeme být spokojeni. Petr se navíc postupně v sezóně hodně zlepšoval, auto mu fungovalo celkem dobře, a tak by nemuselo být moc důvodů ke stížnostem. Ale kdo ví?“

Dodejme ještě, že vozy připravované Subaru Czech Rally Teamem pojedou na Pražském rallysprintu se startovními čísly 6, 38 a 40. Pro diváky bude v servisní zóně opět připravená tombola, kde cenami bude jak svezení s Vojtěchem Štajfem, tak i zapůjčení sériového vozu Subaru na celý víkend i s plnou nádrží, také ale hodnotná autokosmetika SONAX. Proto jsou všichni zájemci zváni ke stanu Subaru CRT, kde mohou celé dopoledne vhazovat vyplněné kartičky se svými jmény do osudí, ze kterého v pravé poledne Jaromír Bosák vylosuje šťastné výherce.

Karel Špaček

Další články

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >

Škoda Fabia: Nejmenší, ale ne malá

V Mladé Boleslavi sjíždí z výrobních pásů již čtvrtá generace oblíbené Škody Fabia. Jaká je?

zobrazit článek >

Je vám dodávka málo a náklaďák moc? Řešením se jmenuje Piaggio Porter

Také máte italskou značku Piaggio spojenou zejména s Vespou a podobnými malými motocykly? Tak to byste měli vědět, že vyrábí i užitková vozidla.

zobrazit článek >