aktuálně: 50 uzavírek, 7 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Na Jänneru také atraktivní předjezdci

27. prosince 2007

Celkem 134 posádek je možné najít na seznamu přihlášených k IQ Jänner Rallye, zahajovacímu podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Kromě toho však na diváky čeká také zajímavá sestava bezpečnostních vozů.

V souladu s tím se dostává do popředí zajištění bezpečnosti podél trati rallye. Zde bude nasazeno 1 200 osob. Mezi nimi je mimo jiné 300 traťových komisařů a osob na radiových bodech, více než 300 osob z řad hasičů, záchranářů a policie a téměř 100 osob z oblasti interní organizace či pro zajištění průběhu podniku.

Pro bezpečnost na trati jsou velmi významné také vozy předjezdců, které vyjíždějí na trať před samotnými účastníky a upozorňují na začátek příslušné rychlostní zkoušky. Přitom je důležité, aby sem byli vybráni takoví, kteří jsou nejen velice dobrými jezdci, ale mají také stále na zřeteli bezpečnostní aspekty. Ve voze předjezdce S1 tak pojede legenda rallye Sepp Haider. Tento závodník ze Saalbachu stále ještě umí být na trati velice rychlý. Na Waldviertel rallye obsadil letos v celkové klasifikaci vynikající celkové deváté místo.

Také následující bezpečnostní vozy jsou obsazeny zkušenými jezdci z regionu. Jména jako Karim Pichler, Bernhard Spielbichler nebo matador Karl Schiefermüller jsou zárukou kvality.

Zde uvádíme také přesné časové údaje, kdy budou tyto vozy před startovním číslem 1, Václavem Pechem, na trati v Mühlviertelu.

C=Čas před 1. vozemC=OznačeníPosádkaAutomobil
32 minutInformační vůz s reproduktoremPeter & Peter
30 minutSafety car
22 minutS 5Karel SchiefermüllerCitroën C4
21 minutS 4Bernhard SpielbichlerVW Golf TDI
20 minutS 3Peter HinkerToyota Celica Turbo
19 minutS 2Karim PichlerSubaru Impreza
14 minutS 1Sepp Haider
13 minut000německá posádkaAudi TT
12 minut00Gerhard ReindlPeugeot 206 RC
10 minut0Vladimír Malina (CZ)Škoda Octavia RS
Armin Holenia

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >