aktuálně: 50 uzavírek, 9 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Štěpán svede na Britské rallye boj o další body

28. listopadu 2007

Za svým posledním letošním startem, který se uskuteční tentokrát na britských ostrovech, se vydává posádka OMV BIXXOL Rally Teamu CZ. Po úspěšných vystoupeních na rakouské Waldviertel rallye a Irské rallye bude klání na tratích ve Walesu již třetím soutěžním startem za uplynulé čtyři víkendy.

Na ostrovy odletěl Štěpán Vojtěch spolu se svým navigátorem Michalem Ernstem v pondělí vpodvečer Po absolvování předzávodního programu přijde ostrý start na řadu v pátek v ranních hodinách. „Příliš mnoho toho o Walesu nevím. Sice jsem tam byl jako divák už tuším dvakrát nebo třikrát, ale v závodním autě je to stejně něco jiného, člověk to vnímá naprosto jinak. Uvidíme až na místě,“ přiznává před odletem Štěpán Vojtěch. Na místní šotolinové tratě se ale pilně připravoval již v průběhu podzimu, což nyní vnímá jako velké plus: „V září jsme absolvovali test v Červené Vodě a pak také před 14 dny Waldviertel rallye. To byla výborná průprava. Do auta bychom tak měli usedat s daleko větší jistotou a mít i dobré nastavení auta. Navíc se nám daří v posledních závodech zrychlovat a přidávat i na spolehlivosti.“

Na jezdce nečeká na tratích v okolí velšských měst Swansea a Cardiff nic jednoduchého, čehož si je vědom i pilot jedné ze tří českých posádek, které se na startu objeví. „Podmínky sice budou opět extrémně těžké, ale každopádně daleko jednoznačnější než loterie, která se odehrávala v Irsku.“ Na úspěšné podzimní výsledky by posádka se startovním číslem 49 ráda navázala také na rozlučce s letošním ročníkem seriálu mistrovství světa ve Walesu. „Páté místo z Irské rallye bychom brali určitě i zde. To by nám pak ve výsledku mělo umožnit posunout se v konečném hodnocení PWRC více nahoru,“ poodkrývá Štěpán teamové ambice.

Součástí Britské rallye je i divácká superspeciálka, která zavede posádky do Cardiffu na místní stadion Millenium. Tento unikát, který pojme více než sedmdesát tisíc fanoušků, byl otevřen před osmy lety a slouží převážně k významným sportovním zápasům rugby nebo fotbalu. V sobotu večer pak bude hostit účastníky světové rallye. „V Irsku byla divácká erzeta dokonale zorganizovaná, byl to zážitek. Necháme se překvapit jaké to bude ve Walesu, kde má již svou tradici. Nicméně na superspeciálce nejde rallye vyhrát, pouze ztratit, je velmi jednoduché udělat chybu,“ vyjadřuje svůj názor k těmto diváckým vložkám Štěpán.

Britská rallye nabídne také souboj o celkový titul v šampionátu produkčních vozů. Dosavadní lídr Japonec Arai ve Walesu nestartuje a bude tak s napětím očekávat, zda se mu náskok na druhého v pořadí Argentince Pozza, který čítá prozatím devět bodu, podaří udržet i po skončení závodu. „Tím, že nebude na trati, tak by mohl mít Pozzo cestu k titulu zdánlivě jednodušší. V samotném závodě bude chtít ale vyhrát spousta dalších jezdců. Výhodu budou mít určitě ti místní. Na druhou stranu je to uklouzaná šotolina, která svědčí více jezdcům, nejen těm domácím,“ přemítá k možným aspirantům na přední umístění pilot OMV BIXXOL Rally Teamu CZ.

Tradiční program, který s sebou mistrovství světa přináší, čítá pro účastníky úterní a středeční tréninkové jízdy následované předzávodním shakedownem. Ten se jede ve čtvrtek v dopoledních hodinách poblíž města Swansea, a to na stejné trati jako v loňském roce. V tomto dvousettisícovém přístavním městě je po dobu soutěže umístěna i servisní zóna odkud se teamy vydají na celkem 17 rychlostních zkoušek. Na slavnostní zahájení se pak posádky v předvečer startu přesunou ze Swansea do šedesát kilometrů vzdálené velšské metropole Cardiffu, která bude o tři dny později rovněž místem korunovace šampionů pro letošní rok.

OMV Rally Team

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >