Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Martin Prokop v Irsku neodstartoval

16. listopadu 2007

Český pilot Martin Prokop do asfaltové Irské rally neodstartoval. Neprošel totiž technickou kontrolou. Podle dostupných informací neodpovídal homologaci ochranný rám v jeho Lanceru Evo IV.

Přesto, že se český mladík velice těšil na asfaltovou rally, nakonec naše barvy hájit nemůže. Do závodu tak vyrazil pouze jediný český zástupce Štěpán Vojtěch, který také usedl do Mitsubishi Lanceru Evo IV. Jeho vůz ale technickou kontrolou bez potíží prošel.

Mladík, který letos skončil v kategorii Super 1600 v mistrovství světa na třetím místě po trénincích řekl: „Ta soutěž je o poznání náročnější, ale i pro nás více nezvyklá než jsem očekával.“ Škoda jen, že si to nemohl nakonec vyzkoušet na vlastní kůži...

Oficiálně od týmu Jipocar Racing:

Martin Prokop s Janem Tománkem se podle původního plánu nezúčastní předposledního závodu světového šampionátu – Irské Rally. Jejich vůz Mitsubishi Lancer Evo IX neprošel technickou přejímkou.

Posádka týmu Jipocar Racing zdárně absolvovala seznamovací jízdy Irské rally, která si podle jejich slov nezadá s žádným asfaltovým podnikem šampionátu. Její trať je nesmírně rychlá, záludná a místy až nebezpečná.

Nemilé překvapení však čekalo na členy jihlavského týmu na technické přejímce. Bez komplikací prošel vůz Štěpána Vojtěcha (světová premiéra vzájemné spolupráce), na novém lanceru Martina Prokopa však techničtí komisaři nenašli všechny komponenty odpovídající platné homologaci.

„Techničtí komisaři pořádají na produkční vozy hon, což je patrné nejen na závodech MS, ale také v IRC či evropském šampionátu. Ani přejímka před startem Irské rally nebyla výjimkou. Na našem voze se jim nelíbila úprava části karosérie. Abychom vše dali do vyhovujícího stavu, potřebovali bychom více času než bylo k dispozici. Proto jsme se raději rozhodli v Irsku nestartovat a auto kompletně připravit na Britskou rally, která je pro mě osobně důležitější.“

„Obdobný problém mělo mnohem více aut a každý to řešil po svém. Navíc vzhledem ke zdravotním problémům sestry Petry, která zajišťuje vedení týmu a musela neodkladně odcestovat zpět do Česka, se tým rozhodl stoprocentně se soustředit na zajištění startu Štěpána Vojtěcha v rámci PCWRC,“ objasnil neúčast Martin Prokop.

Vůz jihlavského pilota projde v příštím týdnu přímo na britských ostrovech potřebnou úpravou, takže by startu na Wales Rally GB nemělo nic bránit.

Richard Vlček ; Zakruta.CZ

Další články

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >

Do kdy platí povinné ručení původního majitele, když kupujete ojetý vůz?

Při koupi nového vozu nemá auto ještě žádné povinné ručení - a vy jej musíte mít sjednáno nejpozději minutu před tím, než s vozem z autosalonu odjedete. Ale jak je to v případě, že kupujete auto ojeté, které zatím ještě má původního majitele? Kdy nejpozději musí nastoupit vaše povinné ručení? Je to celkem snadné, v této situaci totiž platí jediné pravidlo.

zobrazit článek >

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >