aktuálně: 79 uzavírek, 18 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Roman Kresta nejen o testech před Barumkou

10. srpna 2007

Ve středu 8. srpna proběhl v Bělé pod Bezdězem test vozu Mitsubishi Lancer Evo IX za přítomnosti Romana Kresty a jeho spolujezdce Petra Grosse. Jednalo se o zkoušku, při které si luhačovický pilot otestoval funkčnost kompletně repasovaného vozu Lancer Evo IX, se kterým vyhrál červnovou Bohemia Rally a předběžně si jej nastavil na Barum Rally Zlín.

„Test proběhl v pohodě a bez problémů. Vyzkoušel jsem si všechny funkce a hledal optimální nastavení pro uskákaný asfalt, kterým se Barum Rally Zlín vyznačuje,“ řekl na úvod Kresta.

Na fotkách z testu je vidět, že vůz ještě není ve válečných barvách. „Usoudili jsme, že lepší bude testovat s čistým bílým autem, které se pak snadno omyje a může se vydat na cestu do Zlína, kde se polepí dle potřeb našeho Tescoma Rally Teamu,“ pokračoval dále vítěz letošní Rally Bohemia.

Jaká tě čeká další příprava na Barum Rally Zlín? „Určitě si projedu shakedown, kde dojde k finálním úpravám v nastavení, pokud budou třeba.“

V souvislosti s tvým jménem se často hovoří o méně výhodné startovní pozici, jelikož přijede řada jezdců s prioritou FIA B, kteří budou startovat jako první. Co si o tom myslíš ty? „Co se týká mé startovní pozice na Barumce, tak jsem několikrát žádal přímo FIA o udělení priority FIA B, ale nebylo mi vyhověno. Důvodem je to, že jsme se letos nepřihlásili do žádného šampionátu a jeli jsme jen tři rally. Budeme tak muset startovat někde okolo patnáctého místa, ale s tím se nedá nic dělat. Musíme se s tím vypořádat.“

A jaké cíle si před Barumkou s týmem dáváte? „Určitě bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo zopakovat výsledek z loňského roku, kdy jsme na Barumce vyhráli. Je ale jasné, že letos se sjede jiná konkurence a navíc tu bude hned několik vozů Super 2000. Osobně si troufám říci, že bych s nimi mohl svádět rovnocenný souboj. Jak na tom budeme v porovnání s evropskou špičkou se dozvíme již v průběhu soboty, kdy se pojedou náročné testy na Pindule a ve Slušovicích,“ řekl dále rodák z Trnavy.

„Určitou výhodu bych mohl mít v tom, že tratě v okolí Zlína znám, kdežto jezdci ze zahraničí zde budou startovat většinou poprvé. Asfalt je hodně uskákaný, což je obtížné na nastavení vozu, ale jelikož jsou to velmi dobří piloti, tak by to pro ně až takový problém být neměl. Uvidíme...“ uzavřel povídání loňský vítěz Barumky Roman Kresta.

Richard Vlček

Další články

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >