aktuálně: 41 uzavírek, 14 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Roman Kresta nejen o testech před Barumkou

10. srpna 2007

Ve středu 8. srpna proběhl v Bělé pod Bezdězem test vozu Mitsubishi Lancer Evo IX za přítomnosti Romana Kresty a jeho spolujezdce Petra Grosse. Jednalo se o zkoušku, při které si luhačovický pilot otestoval funkčnost kompletně repasovaného vozu Lancer Evo IX, se kterým vyhrál červnovou Bohemia Rally a předběžně si jej nastavil na Barum Rally Zlín.

„Test proběhl v pohodě a bez problémů. Vyzkoušel jsem si všechny funkce a hledal optimální nastavení pro uskákaný asfalt, kterým se Barum Rally Zlín vyznačuje,“ řekl na úvod Kresta.

Na fotkách z testu je vidět, že vůz ještě není ve válečných barvách. „Usoudili jsme, že lepší bude testovat s čistým bílým autem, které se pak snadno omyje a může se vydat na cestu do Zlína, kde se polepí dle potřeb našeho Tescoma Rally Teamu,“ pokračoval dále vítěz letošní Rally Bohemia.

Jaká tě čeká další příprava na Barum Rally Zlín? „Určitě si projedu shakedown, kde dojde k finálním úpravám v nastavení, pokud budou třeba.“

V souvislosti s tvým jménem se často hovoří o méně výhodné startovní pozici, jelikož přijede řada jezdců s prioritou FIA B, kteří budou startovat jako první. Co si o tom myslíš ty? „Co se týká mé startovní pozice na Barumce, tak jsem několikrát žádal přímo FIA o udělení priority FIA B, ale nebylo mi vyhověno. Důvodem je to, že jsme se letos nepřihlásili do žádného šampionátu a jeli jsme jen tři rally. Budeme tak muset startovat někde okolo patnáctého místa, ale s tím se nedá nic dělat. Musíme se s tím vypořádat.“

A jaké cíle si před Barumkou s týmem dáváte? „Určitě bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo zopakovat výsledek z loňského roku, kdy jsme na Barumce vyhráli. Je ale jasné, že letos se sjede jiná konkurence a navíc tu bude hned několik vozů Super 2000. Osobně si troufám říci, že bych s nimi mohl svádět rovnocenný souboj. Jak na tom budeme v porovnání s evropskou špičkou se dozvíme již v průběhu soboty, kdy se pojedou náročné testy na Pindule a ve Slušovicích,“ řekl dále rodák z Trnavy.

„Určitou výhodu bych mohl mít v tom, že tratě v okolí Zlína znám, kdežto jezdci ze zahraničí zde budou startovat většinou poprvé. Asfalt je hodně uskákaný, což je obtížné na nastavení vozu, ale jelikož jsou to velmi dobří piloti, tak by to pro ně až takový problém být neměl. Uvidíme...“ uzavřel povídání loňský vítěz Barumky Roman Kresta.

Richard Vlček

Další články

Bezpečně na silnici: Jak správně vybrat kvalitní oblečení na motorku?

Každý zkušený motocyklista ví, že kromě umění ovládat svůj stroj je klíčovým prvkem bezpečnosti na silnici správný výběr oblečení.

zobrazit článek >

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >