aktuálně: 93 uzavírek, 12 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Honza Černý na rakouské Waldviertel Rallye uspěl

3. listopadu 2009

Honza Černý s Pavlem Kohoutem patří v letošní sezóně bezesporu k nejvytíženějším českým posádkám. Mladý příbramský jezdec letos absolvoval vybrané závody Mistrovství Evropy, zůčastnil se obou domácích šampionátů a také několika podniků Zóny Střední Evropy. V rámci zdokonalování na nezpevněném povrchu se talentovaný mladík objevil také na rakouské Waldviertel Rallye.

Dá se říci, že se jednalo o premiéru na šotolinovém povrchu, nepočítáme-li Honzovu rallycrossovou minulost a krátké svezení na letošním Pirelli Star Driver Shootout. „Před závodem jsme si nekladli žádné cíle. Zkrátka jsme sem přijeli sbírat zkušenosti se šotolinou a pobavit se. Již při tréninku nám bylo jasné, že si závod užijeme. Rychlostní zkoušky byly opravdu nádherné a my se nemohli dočkat pořádného svezení na šotolině,“ říká Honza Černý.

Již od prvních kilometrů však bylo jasné, že bude talentovaný mladík velmi rychlý. Na první rychlostní zkoušce mu patřila velmi pěkná šestá příčka, když za sebou nechal i Manfreda Stohla. Na dalších dvouch rychlostních zkouškách se Honzovi příliš nedařilo a tak se na konci první sekce propadl na celkové jedenácté místo. Do druhé sekce, která se celá jela za tmy však Honza vstoupil ve velkém stylu a etapu, kde převažoval asfalt, zakončil na nádherném šestém místě.

V sobotu pak soutěžící čekala především šotolinová etapa, která začínala velmi náročnou a dlouhou rychlostní zkouškou Leonhard, která měřila více než třicet kilometrů. Pro Honzu se jednalo o první skutečnou šotolinovou zkoušku v kariéře a ačkoli podle svých slov jel v bezpečném tempu, zaznamenal na této vložce další šesté místo a v celkovém pořadí se posunul na místo páté. Na další rychlostní zkoušce pak Honza opět skončil šestý, avšak na záda mu pořád dýchal Maďar Rongits. V druhé sekci se tedy očekávala velká bitva o páté místo mezi příbramským mladíkem a Maďarským závodníkem.

Druhá sekce opět začínala dlouhou a náročnou vložkou Leonhard. Honza, který se rozhodl udržet dotahujícího Maďara za svými zády zde nasadil obrovské tempo a dokázal zajet pátý čas. Maďarovi pak při pohledu do výsledků bylo jasné, že je dobojováno. Příbramský mladík mu na této vložce nadělil celých 35 vteřin.

Honza si pak již bezpečně pohlídal svůj odstup a do cíle tak dojel na skvělém pátém místě za Baumschlagerem, Wittmanem, Waldherrem (všichni S2000) a Stohlem. Na závěr tak trochu smolné sezóny tak Honza konečně přidal další úspěch a opět ukázal, že se v Čechách rodí další mladá naděje.

www.honzacerny.com

Další články

10 rad, jak posílit imunitu na cestách a co nesmí chybět v autolékárničce

Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.

zobrazit článek >

Nejlepší roční období ke koupi auta? Známe odpověď.

Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.

zobrazit článek >

Pneumatiky Yokohama: Svižná a bezpečná jízda

Objevte pneumatiky japonského prémiového výrobce Yokohama. Pneumatiky Yokohama přinášejí sportovní jízdu s maximálním ohledem na bezpečnost i v nejvyšších rychlostech. Pořiďte si pneu Yokohama a sešlápněte plynový pedál na podlahu!

zobrazit článek >