aktuálně: 46 uzavírek, 6 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Honza Černý na rakouské Waldviertel Rallye uspěl

3. listopadu 2009

Honza Černý s Pavlem Kohoutem patří v letošní sezóně bezesporu k nejvytíženějším českým posádkám. Mladý příbramský jezdec letos absolvoval vybrané závody Mistrovství Evropy, zůčastnil se obou domácích šampionátů a také několika podniků Zóny Střední Evropy. V rámci zdokonalování na nezpevněném povrchu se talentovaný mladík objevil také na rakouské Waldviertel Rallye.

Dá se říci, že se jednalo o premiéru na šotolinovém povrchu, nepočítáme-li Honzovu rallycrossovou minulost a krátké svezení na letošním Pirelli Star Driver Shootout. „Před závodem jsme si nekladli žádné cíle. Zkrátka jsme sem přijeli sbírat zkušenosti se šotolinou a pobavit se. Již při tréninku nám bylo jasné, že si závod užijeme. Rychlostní zkoušky byly opravdu nádherné a my se nemohli dočkat pořádného svezení na šotolině,“ říká Honza Černý.

Již od prvních kilometrů však bylo jasné, že bude talentovaný mladík velmi rychlý. Na první rychlostní zkoušce mu patřila velmi pěkná šestá příčka, když za sebou nechal i Manfreda Stohla. Na dalších dvouch rychlostních zkouškách se Honzovi příliš nedařilo a tak se na konci první sekce propadl na celkové jedenácté místo. Do druhé sekce, která se celá jela za tmy však Honza vstoupil ve velkém stylu a etapu, kde převažoval asfalt, zakončil na nádherném šestém místě.

V sobotu pak soutěžící čekala především šotolinová etapa, která začínala velmi náročnou a dlouhou rychlostní zkouškou Leonhard, která měřila více než třicet kilometrů. Pro Honzu se jednalo o první skutečnou šotolinovou zkoušku v kariéře a ačkoli podle svých slov jel v bezpečném tempu, zaznamenal na této vložce další šesté místo a v celkovém pořadí se posunul na místo páté. Na další rychlostní zkoušce pak Honza opět skončil šestý, avšak na záda mu pořád dýchal Maďar Rongits. V druhé sekci se tedy očekávala velká bitva o páté místo mezi příbramským mladíkem a Maďarským závodníkem.

Druhá sekce opět začínala dlouhou a náročnou vložkou Leonhard. Honza, který se rozhodl udržet dotahujícího Maďara za svými zády zde nasadil obrovské tempo a dokázal zajet pátý čas. Maďarovi pak při pohledu do výsledků bylo jasné, že je dobojováno. Příbramský mladík mu na této vložce nadělil celých 35 vteřin.

Honza si pak již bezpečně pohlídal svůj odstup a do cíle tak dojel na skvělém pátém místě za Baumschlagerem, Wittmanem, Waldherrem (všichni S2000) a Stohlem. Na závěr tak trochu smolné sezóny tak Honza konečně přidal další úspěch a opět ukázal, že se v Čechách rodí další mladá naděje.

www.honzacerny.com

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >