aktuálně: 50 uzavírek, 5 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Trojan získal titul, o kterém rozhodla až poslední RZ závěrečné soutěže MMČR

23. října 2009

V neskutečné drama se proměnil souboj o mistrovský titul ve třídě A7 v rallye. Manželé Trojanovi s vozem Renault Clio R3 Maxi týmu ČK motorsport nastupovali do poslední soutěže Mediasport MMČR v rally, kterou byla Rally Bohemia, s pětibodovou ztrátou na doposud vedoucího Jana Vaňáče, jedoucího na totožném voze, a k zisku titulu potřebovali zvítězit, v případě druhého místa pak musel Vaňáč skončit nejlépe čtvrtý.

Zápletka začala už před startem, když kvůli silnému sněžení v Jizerských horách nemohly posádky absolvovat předepsané tréninkové jízdy a z harmonogramu soutěže byly vyřazeny rychlostní zkoušky na Jablonecku a Semilsku. Posádky tak absolvovali pouze šedesát kilometrů rychlostních zkoušek oproti původně dvě stě dvaceti plánovaným. Z náročné soutěže se tak rázem stal sprint, kde o výsledku rozhoduje každá chybička. Jiří Trojan začal velice dobře a první (zároveň jedinou) páteční rychlostní zkoušku vyhrál s náskokem sedmi sekund před Tomkem a dvanácti před Vaňáčem.

V sobotu byl na programu trojí průjezd RZ Vinec (délka šestnáct kilometrů) a čtyři okruhy na autodromu v Sosnové (délka pět kilometrů). Trojan zvolil při deštěm smáčeném prvním průjezdu Vincem jízdu na jistotu a prohrál s Tomkem o šestnáct sekund. Při druhém průjezdu zabral, a vrátil mu necelé čtyři vteřiny. Stejný čas při třetím průjezdu této rychlostní zkoušky by stačil na udržení kontaktu s vedoucím závodníkem. Trojan však v této vypjaté situaci chyboval a otřel své Clio lehce o svodidla a ztratil na Tomka dalších sedm sekund. Celkově ztrácel před posledním měřeným úsekem v Sosnové už dvanáct sekund, což nebylo v případě Tomkovi bezchybné jízdy možné stáhnout. Skutečné drama se ale začalo rozvíjet na třetím a čtvrtém místě. Josef Dvořák s dieselovou Fabií stáhl takřka minutovou ztrátu na Vaňáče z páteční rychlostní zkoušky způsobenou uvolněnou hadicí turbodmychadla na 2,8 sekundy. O všem měla tedy rozhodnout poslední erzeta, okruh na Autodromu Sosnová.

Tu Jiří Trojan absolvoval v čase tří minut a padesáti tří vteřin a nezbylo než čekat na výsledek soupeřů. Tomek, který nastoupil na start paralelní zkoušky proti Vaňáčovi chyboval ve druhé zatáčce a dělal hodiny !!! Ve výsledku ale ztratil pouze pět sekund, což mu zaručilo vítězství v soutěži. O titulu ve třídě A7 mohl tak rozhodnout již pouze Dvořák, který by musel zajet čas pod tři minuty a padesát sedm vteřin, a tím odsunout Vaňáče na čtvrté místo. Dieselová Fabie nepůsobila na trati zrovna dravě, ale čas oznámený komentátorem -tři minuty a padesát tři sekund byl jasný. Tým ČK motorsport na tribuně začal slavit!

TITUL MISTRŮ REPUBLIKY V MEDIASPORT MMČR V RALLY VE TŘÍDĚ A7 PRO ROK 2009 ZÍSKALI MANŽELÉ Jiří a Eva TROJANOVI z Katovic.

ČK Motorsport

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >