aktuálně: 46 uzavírek, 20 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Korno Motorsport v Rokycanech čtyřikrát na bodech

25. září 2009

V letos početně nejsilnější sestavě se na 1. MaxSport Pneu Rallye Rokycany prezentoval tým Korno Motorsport. S Lancery deváté evoluce se představila hned čtveřice posádek, ze kterých byl tentokrát nejúspěšnější Tomáš Kabát, který skončil v absolutním pořadí druhý.

Tradiční pořadatel soutěží Rallye Cupu, rokycanský WMR, připravil pro soutěžící náhradu za rally, která byla v dubnu na poslední chvíli zrušena. Původní lokalitu na berounsku nahradily tratě na sever od Rokycan, kde byly vytyčeny tři různé úseky. Vstříc této trati se vydaly čtyři Mitsubishi Lancer s posádkami pod hlavičkou Korno Motorsport Karla Trojana. Jednalo se o dvojice Šikl - Pecina, Kabát - Šimek, Ehl - Řihák a Holomeček – Šimáček. Do role největších favoritů byli před startem pasování Martinové Šikl a Pecina, bohužel technika byla proti a tak nejrychleji ze zmiňované čtveřice zvládli trať Tomáš Kabát a Jiří Šimek, kteří o pouhé 4,1 vteřiny podlehli Janu Vajsejtlovi. Svůj letošní nejlepší výsledek v rámci hodnocení Rallye Cupu komentuje sám pilot: „Především chci říci, že se snažím vůbec nehledět na výsledky. Loni jsem časy hodně řešil a ztrácel se pak ten požitek z jízdy. Na této soutěži mě nejvíce rozhazovaly všemožné díry v harmonogramu a zpoždění, nemohl jsem se pak dostat do toho správného drajvu. Měli jsme i menší problémy s technikou, ale nebylo to nic závažného, spíš opravdu jenom drobné nuance. S umístění samozřejmě panuje spokojenost, ani jsme to nečekali.“

Jako čtvrtí celkově, tedy na nepopulární bramboře, která navíc nebyla letos první, projel cílem Matěj Ehl, který si odbyl opožděnou premiéru se zkušeným navigátorem Petrem Řihákem. Ten se do soutěžního vozu vrátil přesně rok od těžké havárie na Slovensku. Svým vlastním výkonem hodně zklamaný a naštvaný Matěj se raději komentáře zdržel, nechme tedy mluvit navigátora druhé z posádek Korno Motorsport: „Na soutěži Rallye Cupu jsem startoval poprvé a byl jsem docela překvapen výrazně volnějším přístupem snad ke všemu, od řádů a časovek, přes výrazné nedodržení časového harmonogramu, až po zabezpečení jednotlivých rychlostních zkoušek. Samotné testy byly značně rychlé, po krásném širokém asfaltu. Spolupráce s Matějem klapala perfektně, před soutěží jsme spolu absolvovali i testování a já pevně věřím, že moje přítomnost ve voze byla alespoň v některých momentech pro Matěje přínosem. Snažil jsem se mu pomoci jak s psaním rozpisu tak i se samotnou jízdou na RZ.“

Premiéru s intercomem na rokycansku absolvovali Martin Šikl a Martin Pecina. Rozdíl byl znatelný na první poslech, navigátor Martin Pecina byl v cíli schopen normálně mluvit, když nemusel překřikovat za jízdy motor Lanceru :-) I on připojil svůj komentář k soutěži, kde si sice připsali několik nejrychlejších časů, ale technické potíže je připravily o lepší výsledek a v cíli byli klasifikováni jako šestí. „Jízda s intercomem je super, pro mě to odbourává pocit rychlé jízdy. Martin (řidič) si ale trošku stěžoval, že neslyší zvuk motoru. Na první RZ jsem špatně pochopil itinerář a měli jsme zapsáno odbočení okolo nějakého kříže, místo rychlé levé, takže jsme museli brzdit a couvat. Prostě hrůza. Šestou zkouškou jsme jen tak proskákali, auto chvíli jelo, chvíli ne. V jednom okamžiku byl dokonce problém vyjet kopec :-) Jinak co se trati obecně týká, tak na můj vkus byla dost rychlá, mám radši erzety s nižšími rychlostními průměry.“

Po delší závodnické pauze se do soutěžního vozu vrátil David Holomeček, vedle kterého se posadil Jan Šimáček, ačkoliv i v oficiálních výsledcích byl uveden Petr Chlup! Na Davidově jízdě byla absence za volantem poněkud znát, dokonce se i na chvíli ocitl v diváckém místě v Těškově mimo trať a v cíli obsadil patnácté místo absolutně. Na nadcházející IX. IC West Historic Nostalgie Rallye jsou opět přihlášeny tři vozy a to v rukách Martina Šikla, Tomáše Kabáta a Matěje Ehla.

Radek Vojtěchovský

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >