Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Poděkování patří především mechanikům

11. září 2009

Po těžké havárii v Krkonoších se na tratě rychlostních zkoušek vrátil o uplynulém víkendu Josef Peták, vedle kterého usedla Alena Benešová. Velké uznání však zaslouží tentokráte především mechanici Hroch Rally Teamu, kteří dokázali za krátkou dobu postavit nový vůz Peugeot 207 S2000, se kterým startovala příbramská dvojice v rámci Admiral Rally Vyškov.

Peták s Benešovou zahájili šestý závod rallysprintového šampionátu druhým nejrychlejším časem, když rychlejší byl pouze Roman Odložilík, startující rovněž s vozem Peugeot 207 S2000. „Do Vyškova jsme odjížděli s cílem dokončit soutěž. Před samotným závodem jsem s novým Peugeotem absolvoval třicet kilometrů v rámci krátkého testu, abychom odzkoušeli nejzákladnější věci. Ostrý start tak přišel až na Vyškově a musím smeknout před svými mechaniky, kteří dokázali dát auto tak rychle do kupy. Auto navíc fungovalo naprosto bez problémů, za což vděčím právě jim,“ řekl úvodem Josef Peták.

V dalším průběhu sváděl Peták krásný souboj s Jaroslavem Orsákem, který startoval ve Vyškově se Škodou Fabia S2000. Příbramský jezdec držel stříbrnou pozici až do sedmé, předposlední rychlostní zkoušky. Na tomto úseku však byl rychlejší Orsák o více než čtyři vteřiny a posunul se před Petáka s Benešovou. Nic na tom nezměnil ani poslední měřený úsek, a tak posádka ve složení Josef Peták a Alena Benešová obsadila třetí místo absolutně. „Vyškovská soutěž patří mezi mé oblíbené. I letošní ročník nebyl výjimkou, a tak bych chtěl poděkovat pořadatelům za výborně připravenou soutěž s krásnými rychlostními zkouškami. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ dodal k průběhu soutěže jezdec.

Ve Vyškově byl podpořit tým i spolujezdec Libor Joska, který se již cítí daleko lépe. Otázkou také bylo, zdali Josef Peták dokáže absolvovat celou soutěž bez problémů a nebude mu vadit zranění z nehody v Krkonoších. „Začátek soutěže proběhl naprosto bez problémů. Ke konci soutěže mne však začaly trochu bolet krční svaly a žebra. Ale nijak mne to nevadilo a určitě se s tím dá závodit, což je potěšující před domácí příbramskou soutěží, kterou bych si jen nerad nechal ujít,“ řekl optimisticky Peták.

Dalším startem příbramské smíšené posádky bude domácí SevenOaks Rally Příbram.

Marek Felt

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >