aktuálně: 50 uzavírek, 8 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Poděkování patří především mechanikům

11. září 2009

Po těžké havárii v Krkonoších se na tratě rychlostních zkoušek vrátil o uplynulém víkendu Josef Peták, vedle kterého usedla Alena Benešová. Velké uznání však zaslouží tentokráte především mechanici Hroch Rally Teamu, kteří dokázali za krátkou dobu postavit nový vůz Peugeot 207 S2000, se kterým startovala příbramská dvojice v rámci Admiral Rally Vyškov.

Peták s Benešovou zahájili šestý závod rallysprintového šampionátu druhým nejrychlejším časem, když rychlejší byl pouze Roman Odložilík, startující rovněž s vozem Peugeot 207 S2000. „Do Vyškova jsme odjížděli s cílem dokončit soutěž. Před samotným závodem jsem s novým Peugeotem absolvoval třicet kilometrů v rámci krátkého testu, abychom odzkoušeli nejzákladnější věci. Ostrý start tak přišel až na Vyškově a musím smeknout před svými mechaniky, kteří dokázali dát auto tak rychle do kupy. Auto navíc fungovalo naprosto bez problémů, za což vděčím právě jim,“ řekl úvodem Josef Peták.

V dalším průběhu sváděl Peták krásný souboj s Jaroslavem Orsákem, který startoval ve Vyškově se Škodou Fabia S2000. Příbramský jezdec držel stříbrnou pozici až do sedmé, předposlední rychlostní zkoušky. Na tomto úseku však byl rychlejší Orsák o více než čtyři vteřiny a posunul se před Petáka s Benešovou. Nic na tom nezměnil ani poslední měřený úsek, a tak posádka ve složení Josef Peták a Alena Benešová obsadila třetí místo absolutně. „Vyškovská soutěž patří mezi mé oblíbené. I letošní ročník nebyl výjimkou, a tak bych chtěl poděkovat pořadatelům za výborně připravenou soutěž s krásnými rychlostními zkouškami. S výsledkem jsem maximálně spokojený,“ dodal k průběhu soutěže jezdec.

Ve Vyškově byl podpořit tým i spolujezdec Libor Joska, který se již cítí daleko lépe. Otázkou také bylo, zdali Josef Peták dokáže absolvovat celou soutěž bez problémů a nebude mu vadit zranění z nehody v Krkonoších. „Začátek soutěže proběhl naprosto bez problémů. Ke konci soutěže mne však začaly trochu bolet krční svaly a žebra. Ale nijak mne to nevadilo a určitě se s tím dá závodit, což je potěšující před domácí příbramskou soutěží, kterou bych si jen nerad nechal ujít,“ řekl optimisticky Peták.

Dalším startem příbramské smíšené posádky bude domácí SevenOaks Rally Příbram.

Marek Felt

Další články

Autocamping Rozkoš je i letos vzorně připraven pro hosty

V anketě o 20 nejlepších kempů Česka a Slovenska pro rok 2023, které zveřejnil web kempy-chaty.cz, se ATC Rozkoš umístil v polovině TOP 20. Pořadí určila spokojenost hostů, o kterou se s webem podělili.

zobrazit článek >

Celoroční pneumatiky: Jak poznat, že jsou v pořádku a na co si dát pozor

Měníte dvakrát do roka pneumatiky u svého automobilu nebo spoléháte na pneumatiky celoroční? Jaké výhody přinášejí celoroční pneumatiky, jak poznat, že jsou stále v dobrém stavu a na co si dát pozor?

zobrazit článek >

5 důvodů, proč si vybrat ojetý vůz z programu Škoda Plus

Přemýšlíme o koupi ojetého vozu a honí se vám hlavou otázky jako: Jaký vůz si vybrat? Jaká značka je nejspolehlivější? A kde vzít jistotu, že vybrané auto není kradené a je v dobrém technickém stavu? Jedním z nejlepších možných řešení je sáhnout po certifikovaném ojetém automobilu z programu Škoda Plus. V tomto článku se podíváme na 5 pádných důvodů, proč si vybrat pro ojeté vozy Škoda z programu Škoda Plus.

zobrazit článek >