aktuálně: 37 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Delimax Team testoval

19. srpna 2009

Na konci minulého týdne představil Delimax Team design vozu Škoda Fabia S2000 se kterou posádka Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza odstartuje v pátek do nejprestižnější automobilové soutěže v České Republice, tedy Barum Czech Rally Zlín. Jen o několik málo dní později měla tato posádka možnost poprvé vyzkoušet vlastnosti závodního speciálu na uzavřené trati.

Stalo se tak v pondělí, na trati nedaleko Mladé Boleslavi. Počasí v průběhu testu bylo skutečně letní, sluníčko hnalo teploty hodně vysoko a trať byla tedy převážně suchá.

Spolujezdec Zdeněk Hrůza komentuje podmínky na trati: „Silnice byla sice z velké části skutečně suchá, přesto v mnoha zatáčkách bylo vytaháno poměrně hodně nečistot v podobě bláta s pískem. Určitě tomu napomohl i fakt, že na této trati testoval před několika dny tovární tým. Pro nás to byla jednoznačná výhoda, podmínky věrně simulovaly trať rychlostní zkoušky.“

Test začal podle plánu ráno v 9:00, jeho konec se ovšem o něco protáhl. Co tento posun způsobilo, komentuje pilot Pavel Valoušek: „Zhruba při třetím průjezdu testovacím úsekem jsem vjel do jedné ze zatáček na vyšší rychlostní stupeň. Tento fakt způsobil, že nám na výjezdu chyběla trakce, auto nám lehce odcestovalo pozadu do trávy a neodvratně jsme mířili na dopravní značku. Mými dveřmi jsme ji srazili. Nestalo se naštěstí nic vážného. Byla to jednoznačně moje jezdecká chyba pramenící z návyků z produkčního Mitsubishi.“

Test začal základním nastavením soutěžního speciálu a Pavel si jej celý den postupně více a více přizpůsoboval svému jezdeckého stylu. Zdeněk absolvoval ve voze pouze několik průjezdů, aby si interiér „osahal“. Následně dostal prostor týmový inženýr, který usedl na horké spolujezdecké sedadlo a pomáhal Pavlovi s nastavením.

Testu byl rovněž přítomen výkonný ředitel společnosti Delimax a.s. Ing. Jan Vrba: „Ráno bylo na posádce ještě vidět, že si na vůz specifikace S2000 zvyká. Přeci jen od loňské barumky uplynul přesně rok. Na Pavlovi velmi oceňuji, že po ranní příhodě test sám na okamžik přerušil a přemýšlel o svém stylu jízdy. Je vidět, že již patří mezi vyzrálé jezdce. Společnost Delimax a.s. se snažila poskytnout posádce co možná nejprofesionálnější podmínky k samotnému zlínskému závodu a tento test byl právě tím vrcholem. Je mi jasné, že prozatím ujetá porce testovacích kilometrů se s továrními týmy, lidmi pravidelně startujícími se speciály S2000 nedá vůbec srovnávat. Jsem ovšem vnitřně velmi rád, že jsme před startem pro Pavla se Zdeňkem udělali skutečné maximum možného. S dnešním testem jsem plně spokojen, kluci pracovali celý den profesionálně a maximálně soustředěně. Auto nepoznamenal za celý den jediný technický problém. Teď naší společnosti nezbývá nic jiného, než držet palce v samotném závodě.“

Posádku nyní čeká odpočinkové úterý pro nabrání potřebných čerstvých sil a od středy se roztočí kolotoč jménem Barum Czech Rally Zlín seznamovacími jízdami naplno.

Malou fotogalerii z testování naleznete na stránkách www.mediasport.cz.

Delimax Team

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >