aktuálně: 46 uzavírek, 24 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Grzyb s Mazurom víťazmi Karpackie 18. Rajd Rzeszowski

10. srpna 2009

Posádka slovenského Fiat Rufa Rally Teamu, poliaci Grzegorz Grzyb - Przemyslav Mazur na vozidle Peugeot 207 S2000 sa stali absolútnymi víťazmi automobilovej súťaže pod názvom Karpackie 18. Rajd Rzeszowski.

Minuloroční víťazi Rajdu Rzeszowski, Grzegorz Grzyb so spolujazdcom Przemyslawom Mazurom na vozidle Peugeot 207 S2000 sa stali aj v tomto roku absolútnymi víťazmi Karpackie 18. Rajd Rzeszowski. Už od prvej rýchlostnej skúšky sa zaradili na vedúcu pozíciu a počas celej súťaže pred seba nikoho nepustili.

Druhé miesto v celkovej klasifikácii patrí posádke Tomasz Kuchar - Daniel Dymurski, ktorí jazdili taktiež na vozidle Peugeot 207 S2000 a tretie miesto vybojovala dvojica Kajetan kajetanowicz - Jaroslaw Baran na vozidle Subaru Impreza. S umiestnením na štvrtom mieste sa musela na tejto súťaži uspokojiť posádka Solowow - Baran a s piatym Oleksowicz - Obrebowski, obe posádky jazdili na vozidlách Peugeot 207 S2000. V okolí poľského mesta Rzeszow odštartovalo celkovo 61 posádok zo šiestich krajín Európy z ktorých prišlo do cieľa celkovo 35 posádok.

V tomto počte bolo započítaných aj 37 posádok, ktoré bojovali o body v rámci piateho a šiesteho podujatia zaradených do Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2009. v piatkovom piatom podujatí slovenského šampionátu vyhrala posádka Grzyb - Mazur pred Kajetanowiczom a Bérešom. V sobotňajšom, šiestom podujatí vyhrala dvojica Kajetanowicz - Baran, pred víťazmi celej rzeszowskj súťaže Grzybom s Mazurom. Tretie miesto opäť patrilo Bérešovi jr. s Mullerom. Drotár s Bánocim na Škode Octavia WRC dojazdili šieste podujatie Mediaracing Majstrovstvá Slovenska v rally 2009 na štvrtom mieste a piate miesto patrí Beltowskiemu s Drahanom.

Slovenský rally šampionát pokračuje až začiatkom novembre na súťaži v Košiciach, ktorá bude zároveň poslednou v tohtoročnej sezóne.

Miroslav Majláth

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >