Czech Rally Team Kopecký absolvoval v pondělí test vozu Škoda Fabia WRC již v místě konání dalšího podniku zařazeného do seriálu Mistrovství světa v rallye, kterým je španělská soutěž. Vůz Škoda Fabia WRC se dnes proháněl přibližně osmdesát kilometrů od Barcelony nedaleko města Vic.
Jan Kopecký měl k dispozici testovací úsek, kde byla technická část, ale i velmi rychlá rovina. Trať vybraná pro test by měla poměrně věrně simulovat podmínky, které lze očekávat na rychlostních zkouškách Katalánské rallye.
V pondělí panovalo ve Španělsku velmi příjemné počasí, teplota se během dne vyšplhala z ranních patnácti stupňů Celsia až na odpoledních třicet stupňů. Vůz Škoda Fabia WRC, který je nově připravený právě pro Katalánskou rallye, absolvoval porci více než sto testovacích kilometrů. Jan Kopecký byl s vozem a zejména jeho nastavením velmi spokojen. Pozitivně se především na jízdních vlastnostech projevují úpravy v podvozkové části soutěžního speciálu.
Soutěž začne oficiálně ve čtvrtek tradičním shakedownem a start úvodní rychlostní zkoušky soutěže, ve které posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek obhajuje vynikající loňskou pátou pozici, je naplánován na osmou hodinu a dvacátou první minutu pátečního dopoledne. Na posádky a jejich soutěžní vozy čeká osmnáct rychlostních testů.
„Během testu nám přálo počasí a my jsme výborných podmínek náležitě využili. Sto deset testovacích kilometrů bylo dostatečných pro ověření některých změn, které jsme v rámci platné homologace provedli především na podvozku. Velmi dobře se jeví především změny na zadním diferenciálu. Jízdní vlastnosti vozu Škoda Fabia WRC jsme dobře přizpůsobili místnímu asfaltovému povrchu, který má menší přilnavost než na jiných asfaltových soutěžích,“ okomentoval test krátce Jan Kopecký.
Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?
zobrazit článek >Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?
zobrazit článek >Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.