aktuálně: 46 uzavírek, 5 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

V průběžném vedení Enteria a.s. Rally Cupu Vladimír Barvík

3. srpna 2009

Po celkem osmi odjetých soutěžích v letošním roce je v průběžném vedení nově vzniklého Enteria a.s. Rally Cupu (ERC) pilot Mitsubishi Lanceru Evo IX Vladimír Barvík, který střídá na horkém sedadle spolujezdce Josefa Bartončíka a Pavla Gabrhelíka.

Na druhém místě je s 65-ti body Jan Havel a třetí příčka prozatím patří s minimální ztrátou na druhého Lumíru Firlovi, který získal plný počet bodů v posledních dvou spritových soutěžích.

Enteria a.s. Rally Cup je letos nově vypsaný pro vozy skupin N4 a N3. Mohou se jej účastnit však jen ty posádky, které se rozhodnou absolvovat soutěže pouze s běžně dostupným palivem na čerpacích stanicích, kterými jsou Shell V-Power Racing, OMV Carrera 100 nebo Verva 100.

Nejen, že posádka za rok dokáže ušetřit jízdou na toto palivo klidně i stovky tisíc korun v rozpočtu týmu, ale pokud se jí bude dařit, dostane na konci sezóny dle svého umístění také případnou finanční odměnu. Vítěz získá na konci roku prémii ve výši 15 tisíc korun. Druhý si na konto připíše deset tisíc a třetí pak pět.

Zeptali jsme se vedoucího muže tohoto šampionátu Vladimíra Barvíka, jak je zatím spokojený s průběhem ERC a co mu přinesl. „Spokojenost v týmu je naprosto maximální, jelikož jsme v průběžném vedení ERC,“ řekl na úvod Barvík.

Pohár byl založen především s ohledem na snížení nákladů na rally. Daří se to? „Co se týká úspor, tak musím říci, že po propočtení nákladů na benzín v minulosti a nyní, je možné ušetřit na palivu za celou sezónu až několik stovek tisíc. Rozdíl v cenách mezi palivem na čerpací stanici a závodním vysokooktanovým benzínem je až 120 korun na jediném litru. Každý jezdec si tak umí dobře spočítat, jakou úsporu mu to přinese,“ pokračoval dále Barvík.

V současnosti je v ERC přihlášeno celkem dvanáct jezdců. Není to málo? „Určitě by bylo lepší, kdyby byla větší konkurence. Přihlásit se ale může každá posádka, která splní pravidla daná pro tento šampionát.“

Není vyloučeno, že mnozí se bojí jezdit na běžný benzín, aby neztratili konkurenceschopnost... „Já sám tak závodím už druhým rokem a dokáži zajíždět časy v první desítce absolutního pořadí, takže v tom až tak markantní rozdíl nebude. Není nic jednoduššího než si to vyzkoušet v samotném závodě a každý jezdec může pak sám porovnat, zda je v tom velký rozdíl, čí nikoliv,“ uzavřel povídání zlínský pilot.

Další soutěží Enteria a.s. Rally Cup, kde se bude znovu tvrdě bojovat o body do tohoto seriálu, jsou Rally Krkonoše, které startují v sobotu 8. srpna 2009.

Doposud přihlášení jezdci do ERC 2009:

Jezdec
1.Vladimír Barvík
2.Jan Havel
3.Lumír Firla
4.Milan Liška
5.Martin Rada
6.Jiří Šmíd
7.Jiří Vacek
8.Michal Kraml
9.Libor Votava
10Roman Pešek
11.Michalík Roman
12.Sláva Ducháček

Průběžná klasifikace ERC 2009 po osmi odjetých soutěžích:

JezdecVALŠUMLUŽKRUVYSHUSKOPTŘECelk.
1.Vladimír Barvík2020202080
2.Jan Havel1520151565
3.Lumír Firla200202060
4.Milan Liška15121542
5.Martin Rada128801240
6.Jiří Šmíd10101232
7.Jiří Vacek151530
8.Michal Kraml121527
9.Libor Votava101222
10Roman Pešek10010
11.Michalík Roman0000
12.Sláva Ducháček000

Propozice ERC 2009 naleznete zde.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >