aktuálně: 37 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Vlčkovi do smíchu příliš nebylo

27. září 2007

Posádka V-Group Rally Teamu ve složení Jiří Vlček a Pavel Šubrt se zúčastnila devětadvacátého ročníku Fuchs Oil Rally Příbram. Po smolné úvodní etapě posádka nastoupila v rámci druhé etapy a bavila nejen sebe, ale i diváky podél trati.

Dvojice kladenské červené dvěstěšestky, přezdívané „Karkulka“ sjela ze startovní rampy se startovním číslem 25. Ještě před startem do soutěže hýřila dvojice Vlček - Šubrt optimismem. Na startovní rampě neodolali půvabům hostesek, spoře oděných v šatech Mio, a tak zahájili protestní akci. Dokud nedostanou polibek ke štěstí, neodstartují do závodu a budou blokovat startovní rampu. Posádce bylo nakonec vyhověno, přesto jim to však štěstí nepřineslo. Po absolvování úvodního kilometru první rychlostní zkoušky bylo Vlkovi pěkně horko a rozhodně mu nebylo do smíchu. „Když vystříkl na přední sklo olej a objevil se z motorového prostoru oheň, tak mi hodně zvadl obličej. V tu chvíli mě napadla ta nejhorší myšlenka, že máme po autě. Tak a teď nám to shoří a můžu se jít leda tak opít,“ smutnil Jirka Vlček.

Naštěstí si však posádka zahrála na zdatné hasiče a požár s bravurou zvládla. „Ukázalo se, že posádka nemůže být sehraná pouze v závodním voze, ale musí být připravena na všechny možnosti. Myslím si, že se přihlásíme ke sboru dobrovolných hasičů,“ již s úsměvem na tváři pokračoval kladenský Vlk.

Posádka 'Karkulky' se však rozhodla pokračovat dál v rámci SupeRally, a tak nastal boj pro mechaniky z týmu V-Group. Mechanici v čele s Jirkou Kafkou však opravu zvládli na jedničku a především díky nim mohla posádka odstartovat do druhé etapy.

I přes dvacetiminutovou ztrátu absolvovali Vlček se Šubrtem sobotní část úspěšně a dojeli si pro šesté místo ve třídě A6. Několikrát sice Vlk zapomněl, že sedí ve dvoukolce a ne ve wercčku. To se však divákům líbí a rozhodně nebyli proti.

„Když už jsme se rozhodli, že pojedeme i v sobotu, tak proč nejet pro diváky. Nemělo cenu se někam hnát, a tak jsem se snažil maximálně bavit diváky. Pouze se omlouvám všem divákům na konci Vystrkovské erzety. Po odbočení z asfaltu do lesní pasáže jsem totiž jel takovou plíseň, až jsem z toho byl sám znechucen. Ovšem měl jsem na paměti incident z Vyškova, po kterém skončila Karkulka v příkopě, a tak jsem nechtěl něco podobného zopakovat i tady,“ dodal v cíli soutěže kladenský pilot.

V-Group Racing Team Peugeot

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >