aktuálně: 199 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Pozvánka na 5. RallySlalom 2009

12. května 2009

V závěru loňské sezóny se objevil na scéně nový slalomový seriál pod názvem RallySlalom. Loni se odjeli sice pouze tři závody a jeden volný jako vyhlášení pořadí, ale letos je v plánu deset závodů + jeden volný. Pořádající Andrea rally team zve na 5. díl letošní sezóny, který se uskuteční 17.5. na letišti v Bánově a to jak jezdce tak diváky.

Jezdci, kteří by se chtěli zúčastnit se více informací doví na webu seriálu www.rallyslalom.ic.cz . Tak jako je ve slalomových závodech zvykem je minimální věk pro účast jezdce 15 let a samozřejmostí je současná motoristická přilba. Zájemci mohou přihlášky ve tvaru jméno a příjmení jezdce (případně i spolujezdce), tým a značka a typ vozidla včetně obsahu a skupiny do které spadá posílat na e-mail rallyslalom@seznam.cz . Případně se lze registrovat také ráno před závodem, pokud nebude naplněn maximální počet startujících.

Na jezdce čeká opět velmi zajímavá RZ o délce 1,3 Km. Povrch RZ je většinou asfaltový. Jen po startu a v jednom vracáku na jezdce čeká šotolina. Více o trati najdete v průvodci RZ

Mezi již registrovanými figuruje několik čtyřkolek v čele s Mitsubishi Lancer poslední evoluce či Subaru Impreza s Martinem Bujáčkem za volantem. Nechybí ani nabroušené vozy s pohonem přední nápravy či atraktivní „zadokolky“.

Pořadí po čtyřech závodech kraluje Martin Bujáček, na druhém místě je Kuba Král se ztrátou 20 bodů a medailové pozice prozatím uzavírá Petr Blažek.

Filip Červenka

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >