aktuálně: 37 uzavírek, 10 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Pozvánka na 5. RallySlalom 2009

12. května 2009

V závěru loňské sezóny se objevil na scéně nový slalomový seriál pod názvem RallySlalom. Loni se odjeli sice pouze tři závody a jeden volný jako vyhlášení pořadí, ale letos je v plánu deset závodů + jeden volný. Pořádající Andrea rally team zve na 5. díl letošní sezóny, který se uskuteční 17.5. na letišti v Bánově a to jak jezdce tak diváky.

Jezdci, kteří by se chtěli zúčastnit se více informací doví na webu seriálu www.rallyslalom.ic.cz . Tak jako je ve slalomových závodech zvykem je minimální věk pro účast jezdce 15 let a samozřejmostí je současná motoristická přilba. Zájemci mohou přihlášky ve tvaru jméno a příjmení jezdce (případně i spolujezdce), tým a značka a typ vozidla včetně obsahu a skupiny do které spadá posílat na e-mail rallyslalom@seznam.cz . Případně se lze registrovat také ráno před závodem, pokud nebude naplněn maximální počet startujících.

Na jezdce čeká opět velmi zajímavá RZ o délce 1,3 Km. Povrch RZ je většinou asfaltový. Jen po startu a v jednom vracáku na jezdce čeká šotolina. Více o trati najdete v průvodci RZ

Mezi již registrovanými figuruje několik čtyřkolek v čele s Mitsubishi Lancer poslední evoluce či Subaru Impreza s Martinem Bujáčkem za volantem. Nechybí ani nabroušené vozy s pohonem přední nápravy či atraktivní „zadokolky“.

Pořadí po čtyřech závodech kraluje Martin Bujáček, na druhém místě je Kuba Král se ztrátou 20 bodů a medailové pozice prozatím uzavírá Petr Blažek.

Filip Červenka

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >