aktuálně: 52 uzavírek, 17 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Vychází magazín Rally 08/2008

12. února 2009

Těsně před začátkem druhého podniku letošního světového šampionátu, Rally Norway, se dostává do prodeje první letošní číslo motoristického magazínu Rally. A co všechno v jeho obsahu najdete?

Jan Jelínek - 6+6 - čím méně, tím lépe

Mezi fanoušky automobilových soutěží asi není nikoho, kdy by neznal zlínské JNK Studio, které přináší zajímavé záběry z tratí českých soutěží. Jednou z duší celého projektu byl a stále je Jan Jelínek. Zlínský pilot se loni natrvalo zabydlel v úzké domácí špičce a pouze technika ho připravila o další úspěchy. Třetí místo absolutně v Hustopečích mu však již nikdo nevezme.

Rally Lužické hory zavítá do Polska + Lausitz Cup

První soutěží osmidílného MČR ve sprintrally a Poháru ČR v rally bude 12. ročník Thermica rally Lužické hory. Soutěž s centrem v pohraničním Hrádku nad Nisou je zároveň úvodní soutěží 3. ročníku Lausitz Cupu - Lužického poháru. Termín závodu je 1. - 2. května 2009.

Volný pohár ČR 2008 + Rallye Cup 2008

20. Rally Monte Carlo - Česká revoluce v IRC?!

Ač se vám může titulek zdát vzhledem k umístění tří Peugeotů 207 Super 2000 na stupních vítězů 77. Rally Monte Carlo jako přehnaný, mladoboleslavský tým Škoda Motorsport na francouzských tratích určitě nezklamal. Dokonce byl blízko špičkového výsledku. Vítězství v měřených testech si mezi sebe rozdělily tři značky a osm jezdců. Z celkového prvenství se nakonec radoval francouzský talent Sebastien Ogier.

Michal Hrabánek: Moje pocity šly z extrému k extrému

Nádherné, ale i krušné chvíle prožíval při Rally Monte Carlo šéf Škody Motorsport Michal Hrabánek. Se čtvrtým místem Jana Kopeckého byl spokojen, i když v průběhu druhého dne to vypadalo na mnohem lepší výsledek. Škodovky ovšem nezklamaly. Čtyři prvenství v rychlostních zkouškách jsou nejlepší vizitkou konkurenceschopnosti Fabie Super 2000.

Škoda na Rallye Monte Carlo

I když se letos „Monte“ nezapočítávalo do seriálu mistrovství světa, výkon českých vozů navázal na dlouhou a úspěšnou tradici. Nechybělo mnoho a značka Škoda mohla mít na kontě senzační vítězství.

Race of Champions 2008 - Sébastien Loeb pokořil slavné Wembley

Pětinásobný mistr světa SÉbastien Loeb po několikaleté pauze vrátil vítězství v race of champions do rukou ortodoxního soutěžáka. Ve finále pokořil odcházející legendu formule 1 Skota Davida Coultharda.

Lancia Delta sk. A - Italský triumvirát

Současná situace s nahrazením kategorie WRC novou skupinou Super 2000+ má jistou paralelu v roce 1987. Tehdy byla po sérii tragických nehod ze soutěží stažena výkonná monstra opěvované skupiny B a nahrazena mnohem civilnějšími vozy sk. A.

Rally Ireland - Počasí největším Loebovým soupeřem

Sebastien Loeb s Danielem Elenou vstoupili do letošního šampionátu stejně jak se s ním loni ve Walesu loučili - vítězstvím. Pro Francouze již 48. v jeho kariéře. Maximální bodový zisk továrního týmu Citroën jistil druhým místem Dani Sordo, třetí místo brala jednička Fordu Mikko Hirvonen. Ač na trati nebyl nakonec žádný sníh, paradoxně přední posádky

absolvovaly většinu soutěže na zimních

pneumatikách!

Olivier Quesnel - Monte Carlo nemělo z MS vypadnout

Před více než rokem začal devětapadesátiletý Olivier Quesnel šéfovat továrnímu týmu Citroën Sport. Rok se sešel s rokem a tento Francouz nyní zastává vedoucí pozice v obou sportovních odděleních koncernu PSA, do jeho kompetencí tedy spadá i Peugeot Sport.

Peugeot 207 RC Rallye - Lidová 207 s turbem

Peugeot je tradičním organizátorem značkových pohárů. Za více než tři desítky let v jejich rámci získávala první zkušenosti většina francouzských předních jezdců od Francoise Delecoura a Gillese Panizziho až po Nicolase Vouiloze, Bryana Bouffiera nebo nejnovější hvězdu Sébastiena Ogiera.

Dakar 2009 - V režii touaregů

Teprve neuvěřitelná havárie Carlose Sainze připravila tovární tým Volkswagen o kompletní stupně vítězů v kategorii automobilů.

Miroslav Zapletal - Historický úspěch českého automobilu na Dakaru

V prestižní kategorii osobních vozů, v konkurenci 177 startujících a za účasti mnoha hvězd obsadil Miroslav Zapletal s navigátorem Tomášem Ouředníčkem fantastické sedmé místo. V neoficiálním pořadí netovárních jezdců na Dakaru byl druhý a v hodnocení benzínových vozů T1.1 mu patřila bronzová příčka. O takovém výsledku si český pilot před startem motoristického maratónu netroufal ani snít, přesto se díky profesionalitě a entuziasmu povedl.

-pr-

Další články

Jak na cestování s jízdním kolem v autě i ve vlaku?

Sedíte celé dny v kanceláři a se rozhodli jste se pojmout letošní dovolenou trošku aktivněji?

zobrazit článek >

Jak si snadno a levně vyšperkovat interiér auta?

Stejně, jako se dá interiér auta upravit dražšími položkami, jako jsou nové potahy sedadel, se nabízí i několik cenově přijatelnějších variant, které však taktéž vykouzlí vkusnější vnitřek auta, v němž bude doslova radost cestovat, jak na to?

zobrazit článek >

Které značky a modely aut jsou v Česku nejprodávanější?

Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.

zobrazit článek >