aktuálně: 199 uzavírek, 0 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Martin Prokop před Irskem: Nečeká nás nic lehkého

30. ledna 2009

Poprvé v historii světového šampionátu otevře sezonu Irská rally. O juniorské body zde bude bojovat i posádka Martin Prokop - Jan Tománek. S vozem Citroën C2 S1600 se pokusí zdárně zdolat všechny nástrahy specifické trati.

Irská rally je zařazena zpět do světového šampionátu po roční přestávce. V roce 2007 se uskutečnila v listopadu a kvůli náročným podmínkám se soutěž proměnila v opravdové peklo. Asfaltový povrch byl spíše utopií, výhodou české dvojice tehdy byl start se čtyřkolkou mitsubishi. Letos však opustí startovní rampu s dvoukolkou…

„V pondělí jsme testovali, najeli jsme asi devadesát ostrých kilometrů, ale celkově převládají spíše smíšené pocity. Zjistili jsme, že za daných podmínek, kdy je trať relativně studená s teplotou kolem jednoho stupně, nemáme k dispozici optimální pneumatiky. Junioři mohou použít tvrdé slicky nebo mokrou směs. Těchto pneumatik však máme k dispozici jen dvanáct, což na celý závod nemůže stačit. Proto jsme žádali o zvýšení tohoto limitu, uvidíme, jak to dopadne. Opravdu s možnostmi jaké máme, to v Irsku se S1600 nebude o závodění, ale spíše o přežití. Bavit se o použití patnáctipalcové zimní pneumatiky pak ani nemá smysl. Alespoň, že jako junioři máme možnost gumy dořezávat.

Trať je mokrá, navíc je pokryta množstvím bláta a to se ještě nezačalo závodit. Nedokáži si představit, že ji lze projet bez chyby, hodin či nějakého výletu mimo trať. Na některých místech zkoušek jsou dokonce zbytky sněhu, což může být pro průjezdu speciálů WRC hodně nebezpečné,“ popsal podmínky Martin Prokop.

Trať Irské rally vychází z posledního ročníku, zkoušky se nachází v kopcích u Sliga a jezerní oblasti Fermanagh. Zejména masivní páteční etapa může výrazně promluvit do konečných výsledků, neboť na posádky čeká 164,53 ostrých kilometrů.

„Moc si z minulého startu nepamatuji. Ale zkoušky jsou tu pěkné, v létě by se mi tu určitě líbilo. Bohužel při letošním psaní rozpisu jsme jen přemýšleli, jak auto kde zabrzdit, jak ho udržet na cestě. Na startu nás bude málo, takže nepůjdeme bezhlavě do rizika, ale spíše budeme vyčkávat, jak se ukáže konkurence,“ naznačil jihlavský jezdec.

Zítra je na programu shakedown, kde se posádka týmu Jipocar Racing jistě objeví. „Ještě chceme zkusit nějaké varianty nastavení podvozku vzhledem k pneumatikám. Vše na dálku konzultujeme s Romanem Krestou, abychom z citroënu dostali maximum možného.“

Jipocar Racing

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >