Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Čtvrtníček usedne vedle Štajfa s novou rukavicí

2. prosince 2008

V plné zbroji vyráží na trať Pražského rallysprintu Rally team Subaru ČR. Ani lídr týmu Vojtěch Štajf ale tentokrát nejde do závodu s hlavním cílem umístit se co nejvýše. „Bude to hlavně show,“ říká.

Pražská mikulášská soutěž je ze všech absolvovaných podniků pro Rally Teamu Subaru ČR tou nejvíc domácí. Není divu, hlavní partner týmu, Subaru ČR, je totiž zároveň jedním z nejdůležitějších sponzorů Pražského rallysprintu, tohoto oblíbeného završení domácí soutěžácké sezóny. Už v minulém roce slavil premiéru po boku Vojtěcha Štajfa známý bavič Petr Čtvrtníček, který je patronem týmu a velkým fandou jak značky Subaru, tak rallysportu. Dvojice Štajf - Čtvrníček se představí na startu i letos a po loňském výkonu ani jeden z dua nepochybuje, že souhra v autě bude opět báječně fungovat. „Petr už ví v soutěžním autě, co a jak, takže bychom rádi zase popracovali na nějakém dalším pokroku,“ těší se na víkendové klání pražský pilot.

„Jedeme se ale hlavně bavit, na časy příliš hledět nebudeme, takže počítat desetinky vteřin ztráty na nejrychlejší nebude asi tím hlavním úkolem, který bych svého ´mitfáru´ hodlal učit.“ Ani spolujezdec už se nemůže dočkat, až opět vsedne do závodního vozu, po loňských zkušenostech se navíc ještě důkladněji připravil: „Loni jsem skrz otevřené okno mával do zimy holou rukou a když rychlostní zkouška skončila, pořádně to na ztuhlosti ruky bylo znát. No a protože i letos hodlám zdravit naše fanoušky, nebylo zbytí a pořídil jsem si k tomu rukavici!“

Vojtěch Štajf s Petrem Čtvrtníčkem se budou svým startem definitivně loučit s „klasickým“ modelem Subaru Impreza WRX STI, celý tým totiž čeká přezbrojení a všechny sedany jsou v současné době k prodeji. Na start první soutěže příštího roku se tým postaví s novým modelem, už teď se na přípravě hatchbacku na novou sezónu usilovně pracuje v dílnách. Jeden z vozů modelu 2008 se však předvede již o tomto víkendu, jako předjezdec s číslem 00 jej na Pražském rallysprintu povede šéfredaktor časopisu Autohit Jakub Rejlek. Zahálet nebudou ani další dva „ostré“ vozy týmu. Tradicí posledních let je, že se na domácích závodech představí Jiří Vacek, který letos startoval na mistrovských závodech spíš sporadicky, tým chystá ale i jedno překvapení.

Oním překvapením je start Vladimíra Zelinky, jehož si mnozí pamatují zejména jako veleúspěšného spolujezdce například Jaromíra Malého, Jana Trajbolda staršího ale především Jana Trajbolda mladšího, s nímž sbíral úspěchy i ve voze kategorie WRC. Už spíše pamětníci ale také zavzpomínají, že Vladimíru Zelinkovi se dařívalo i za volantem vozů třídy N4... „Není divu, vždyť už je to 13 let,“ usmívá se tento těžko nahraditelný člen Rally Teamu Subaru ČR, kde jeho role spočívá zejména v průzkumu tratí a jejich povrchů. „Dostal jsem krásný dárek v podobě startu, ale zároveň jsem teď při testování zjistil, jak moc se za ta léta ´enka´ posunula technicky kupředu. Jsem moc zvědav, jak si s moderním nářadím budu rozumět, ale moc se na to těším!“

Celý tým si zkrátka už tradičně hodlá pražské závody zejména patřičně užít a předvést se svým partnerům a divákům nejen v bitvě o vteřinky, ale také v poněkud uvolněnějším duchu. Všichni fanoušci jsou samozřejmě zváni do týmového zázemí, kde budou moci nejen sbírat podpisy Petra Čtvrtníčka, Vojtěcha Štajfa i dalších členů týmu, ale také se občerstvit teplými nápoji, které tu pro ně budou zdarma připraveny.

Karel Špaček

Další články

Elektromobilita není jen modní trend. Proč si pořídit elektromobil?

Slovo elektromobil se v poslední době skloňuje stále častěji. Zatímco před několika lety bylo objektem zájmu leda tak nadšenců do nových technologií a zarytých ochránců přírody, dnes se kolem něj točí konverzace nad pivem v hospodách, při cvičení ve fitness centrech i v rodinách při snídani. Že by móda? Možná. Elektromobily mají ale řadu vlastností, pro které stojí za to nad nimi zauvažovat.

zobrazit článek >

Zatímco automobilky strádají, Bentley slaví rekordy

Dozvuky koronavirové pandemie stále tíží automobilový průmysl. Zatímco jiné automobilky bojují s propady, Bentley prodává nejvíce aut v celé své historii.

zobrazit článek >

Jak se připravit na autoškolu?

Autoškola vždy byla, je a pravděpodobně ještě dlouho bude strašákem, kterému většina lidí na prahu dospělosti či později čelí. Ať už má váš strach z autoškoly jakoukoli podobu, poradíme vám, jak se na výcvik za volantem včas a v klidu připravit.

zobrazit článek >