aktuálně: 46 uzavírek, 14 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Setkání mistrů, celkově 3. místo a boj o finále se spoustou deště a bláta

12. listopadu 2008

Setkání mistrů v Sosnové již tradičně přineslo velmi deštivé počasí, uklouzaný asfalt a mnoho mnoho mnoho bláta na šotolinové části tratě. Páteční taxi jízdy team pojal ve smyslu VIP jízd se sponzory, kterých bylo letos opravdu málo a spíše jako trénink na sobotní závod. Soupeřů bylo ve skupině N4 asi nejvíce v historii a jejich kvalita jistě velmi vysoká. Jirka Volf se objevil ve startovní listině po boku jmen jako Václav Pech, Roman Kresta, Jaroslav Orsák, Pavel Valoušek, Josef Semerád, Grzegorz Grzyb a dalších.

Jirko před časem jsi plánoval setkání mistrů jako oddechovou akci pro sponzory. Jak to tedy v pátek probíhalo? „Nečekal jsem hlavně takovou účast ve skupině produkčních vozů N4. 14 vozů této specifikace, a jen jeden vůz S2000 znamenalo 95% Mitsubishi CUP ! V pátek byly naplánované tréninkové jízdy. Vzhledem k nešťastnému pátku mnoho partnerů odřeklo nebo z časových důvodů vůbec nedojelo. Proto jsem spíše vozil mechaniky a kamarády jako poděkování za celoroční podporu a pomoc. Pátečnímu počasí vládlo ještě poměrně sucho a tak se dalo dokonce skákat dolů z mostu, kde se trať kříží. Následovala večerní „Welcome party“. Nejvíce snad překvapil zpěvák-pilot Igor Drotár, kterého pěvecké výkony by vyrazili dech každé porotě Superstar. Postaral se o výbornou atmosféru a bezvadně tím zakončil párty,“ komentuje pátek Jiří Volf.

Při pohledu do výsledku sobotního závodu nakonec zřejmě šlo o kvalitní závodění a nikoli o oddechovou akci pro sponzory a diváky? „Bylo tomu tak. Nečekal jsem že do toho všichni takto půjdou. Nasazení všech i vzhledem ke stavům po páteční párty bylo neuvěřitelné. Největší strach jsem měl z rozjížďky proti Romanovi Krestovi. Popravdě, moc jsem si nefandil. Radost z vítězství byla ale obrovská.

Následoval souboj o finále s Jarinem Orsákem. Tohle už jsem pojal ale moc opatrně a prohrál finále s Václavem Pechem vlastní opatrností a chybou na šotolinovém rozbláceném useku tratě. Jarda Orsák jel velmi rychle. Třetí místo jsem si již nenechal vzít a Josefu Semerádovi vrátil porážku z minulého roku sice těsně, ale přece! Celkově mě trochu chybělo více show, pro kterou se hlavně tyto akce organizují, ale chápu, že při takto nabyté startovní listině zasluhují organizátoři obdiv za bezproblémové dodržení časového harmonogramu akce. Naše Evo opět i přes komerční pronájmy v minulých týdnech potvrdilo absolutní spolehlivost a hlavně z toho mám velkou radost. O dobrých parametrech motoru jsme se také přesvědčili na startovních rovinkách, kde jsme nikde ve zrychlení nezaostávali.“ doplňuje sobotu Jiří Volf.

Zveme všechny naše partnery a příznivce na Pražský rallysprint 5.-6. 12. 2008. Budeme zde startovat pro dobrou věc a výtěžek této doprovodné akce věnuje náš team na charitativní účel dětem. Proto apelujeme na všechny, aby bedlivě sledovali naše příští tiskové zprávy a pomohli nám pomoci potřebným.

Volf Media Service

Další články

Jak vybrat odnímatelné tažné zařízení?

Odnímatelné tažné zařízení je řešením, které je snadno dostupné a praktické. Pokusíme se vás o tom přesvědčit. Pokud vám záleží na troše pohodlí a praktičnosti, přečtěte si náš článek.

zobrazit článek >

Daňové služby Eurowag nabízejí řešení bez stresu

Setkali jste se někdy s někým, kdo rád podává daňové přiznání? Pokud ano, pravděpodobně má skvělého účetního. Většina lidí se však děsí toho, že budou muset třídit hory účtenek a faktur, seznamovat se s řadou složitých a archaických zákonů a věčně čekat na vrácení peněz.

zobrazit článek >

Závod na střechách: Vývoj a vzestup střešních nosičů pro outdoorové vybavení

Střešní nosiče jsou neocenitelným pomocníkem pro nejednoho řidiče. Umožňují přepravu lyží, jízdních kol, surfovacích prken, člunů a dalšího vybavení. Tato praktická zařízení prošla dlouhým vývojem, během nějž došlo k zásadním změnám a inovacím.

zobrazit článek >