aktuálně: 37 uzavírek, 5 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Valda v Příbrami v nových barvách

16. září 2008

Letošní sezóna je historicky první, ve které otrokovický Pavel Valoušek startoval s vlastním vozem. Důkladná příprava před sezónou se vyplatila třetí místo v mezinárodním mistrovství České republiky v automobilových soutěžích je dostatečnou odměnou.

I přes občasné problémy s technikou a nedostatkem financí se podařilo stabilně zajíždět časy mezi nejrychlejšími, což vyústilo ve stupně vítězů v Rakousku, na Šumavě, v Krumlově a na Bohemii. Třešničkou na dortu pak byla domácí Barum Rally Zlín, které se Pavel Valoušek zúčastnil s továrním Peugeotem 207 S2000 v rámci projektu BF Goodrich Drivers Team.

„Když jsem se poprvé dozvěděl, že jsme byli do tohoto projektu vybráni, nemohl jsem tomu uvěřit. Se Zdeňkem jsme si to celé užívali od začátku až do konce. Počínaje špičkově připraveným Peugeotem 207 S2000 a konče plně profesionálním týmem Kronos. Během závodu jsme se snažili jet rychle, ale bez zbytečného rizika a doufám, že jsme výsledkem ostudu neudělali,“ prozradil po zlínském vystoupení Pavel Valoušek, který neopomněl dodat: „Chtěl bych moc poděkovat týmu Kronos Racing v čele s Marcem Van Dalenem, výrobci pneumatik BF Goodrich i všem lidem z Mediasportu, že nám se Zdeňkem umožnili něco takového prožít. Se Zdendou si této možnosti moc vážíme a děkujeme ještě jednou všem, kteří nás podporovali a také samozřejmě i českým novinářům, že nám dali důvěru, kterou jsme doufám nezklamali. Vše nám pomáhal zvládnout Marc Van Dalen, který nás nevídaným způsobem psychicky podporoval. Je to teamový šéf jak má být a pro nás bylo velkou ctí pod jeho vedením a v jeho týmu startovat.“

Tím, že Pavel dostal příležitost usednout do vozu S2000, jeho obvykle používaný Lancer Evo IX zůstal volný. Již delší dobu však v mladíkovi z Otrokovic zrála myšlenka poskytnout start na Barum Rally Zlín jako dárek a poděkování za pomoc v minulosti pro plzeňského mladíka Michala Horu. „V minulosti mi hodně pomáhal, na některých soutěžích nám dělával i ledového špiona. Když se naskytla příležitost volného vozu pro Barumku, rozhodl jsem se společně s tátou dát Míšovi takový netradiční dárek,“ prozradil ke startu Michala Hory Pavel Valoušek.

A jak se na celou situaci díval samotný Michal Hora? „Letošní Barumka pro mě znamenala splněný závodnický sen, vyzkoušet si alespoň jednou velké soutěžní auto. Doposud jsem startoval vždycky jen s dvoukolkou s objemem motoru do 1400. Nedokážu vůbec popsat své pocity, když jsem od Pavla tuto životní nabídku dostal. Na jednu stranu jsem měl obrovskou radost, na druhou u mě ale převládal velký respekt před tak silným autem, i tratěmi Barumky, které jsem znal jen z účasti s Fábií v roce 2003. Proto jsme s Láďou Tichým přistoupili ke startu s maximální opatrností a cílem tak nádhernému autu neublížit a pomalu za jeho volantem sbírat zkušenosti. To se nám podařilo a každým odjetým kilometrem jsem měl ze svezení lepší pocit a pravou závodnickou radost. Lancer je opravdu špičkové soutěžní auto a to jsem ho svoji jízdou využil tak na 1% :-). Proto bych chtěl Pavlovi a celé rodině Valoušků za životní zážitek ještě jednou strašně moc poděkovat!!! Na tak nádherné svezení nikdy nezapomenu. Stejně tak i celému teamu RAM - Racing Activities Mládek a teamu Defrs, kteří se obrovským dílem na splnění mého životního snu podíleli a bez kterých by start na Barum rally nebyl možný. Všem strašně moc děkuju!“

Ihned po Barumce měla začít příprava na Rally Příbram, vůz se však neočekávaně objevil na sprintu v Pačejově s Honzou Sýkorou za volantem. „Bohužel, Honzovo obvyklé auto bylo hodně zničeno na Barum rally. Protože má rallysprintový šampionát velice dobře rozjetý a byla by velká škoda, kdyby chyběl na domácí soutěži. Proto jsem mu svůj vůz půjčil a on se všem členům týmu odvděčil výborným třetím místem absolutně,“ popsal Pavel Valoušek.

Teď již však definitivně vrcholí přípravy na závěrečný díl letošního mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, Fuchs Oil Rally Příbram. Přestože již má třetí příčku téměř definitivně jistou, přesto se Pavel Valoušek na startu objeví. „Vím, že na druhé místo absolutně se můžeme dostat jenom absolutní shodou náhod. I proto jsme se rozhodli pojmout start v Příbrami jako poděkování fanouškům za letošní úspěšnou sezónou. Připravili jsme pro ně také malé překvapení, nebudeme startovat totiž v obvyklých černozelených barvách. Náš vůz bude kompletně oděn do hávu hlavního sponzora pro tuto soutěž, kterým bude výrobce rybích salátů Varmuža. Moc panu Varmužovi děkuji a věřím, že v jeho barvách odvedeme co nejlepší výkon a dosáhneme na pěkný výsledek,“ prozradil Pavel Valoušek.

-pr-

Další články

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >

Co byste měli vědět o pneumatikách Bridgestone a proč jsou skvělou volbou?

Bridgestone, světový lídr v produkci pneumatik, nabízí špičkovou technologii a inovace v rámci pneu pro osobní vozy, SUV a 4x4. Tady se podíváme na to co je značka Bridgestone vlastně zač, jaké pneu nabízí a co za výhody přináší řidičům, kteří hledají spolehlivost, bezpečnost a výkon.

zobrazit článek >