aktuálně: 37 uzavírek, 30 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Zlaté představení Citroënu v Německu

19. srpna 2008

Senzačním výsledkem pro Citroën skončila letošní Rallye Německo, když Sébastien Loeb a Daniel Elena dojeli první a druhá posádka Citroën Total Sport Dani Sordo a Marc Martí skončila stříbrná. Navíc se Citroën a Loeb opět vrátili do čela průběžného pořadí v obou šampionátech a prodloužili svou neporazitelnost na německé půdě.

Ta čítá už osm prvenství včetně úvodního, které v roce 2001 ještě mimo kalendář mistrovství světa zaznamenala posádka Philippe Bugalski - Jena-Paul Chiaroni. Současně je to sedmé vítězství Citroënu v letošním ročníku a 49. celkově, čímž se Citroën zařadil na 3. pozici v historické tabulce nejlepších výrobců WRC.

Poslední etapa rallye měřila pouhých 84,97 km, jela se jen ve dvou smyčkách pro dvě rychlostní zkoušky a na závěrečné superspeciálce ulicemi hostitelského města Trieru. Tandem Citroënu za první dva dny soutěže neztratil ani jednu rychlostní zkoušku a všechny vyhrál (Loeb 13, Sordo 1) a měli tak dost prostoru pro to, aby si ohlídali náskok až do cíle. Letošní ročník německé soutěže se dost vymykal obvyklým zvyklostem. Rallye Německo je známá vrtkavostí počasí, které dokáže promlouvat do pořadí. Letos se nic takového nestalo a soutěž skončila tak, jak začínala - za slunečního svitu. Obě posádky Citroënu tak ani jednou „neuklouzly“ a dovedly své C4 WRC bezpečně až do cíle.

Quesnel: Excelentní víkend

„Před dvěma týdny ve Finsku jsme byli v roli outsiderů, ale dokázali jsme vystoupat až na vrchol,“ říká Olivier Quesnel, sportovní ředitel Citroën Total Sport. „A naopak každý musel vidět, pod jakým tlakem jsme byli v Německu jako největší favorité. Jsem hrdý na to, že každý z našeho týmu Citroën Sport přispěl svým velkým dílem k našemu prvnímu a druhému místu, se kterým nyní vstupujeme do finálové fáze mistrovství světa. Tenhle výsledek je pro nás velikým povzbuzením pro další bitvy, které povedeme na čele mistrovství. Sébastien a Daniel zajeli bezchybně, Dani a Marc předvedli solidní výkon, který je vynesl na druhé místo, a přinesli potřebné body. Naše vozy a posádky zaznamenaly v Německu díky výjimečným výkonům skvělý rekord a opětovný návrat na čelo Poháru konstruktérů. Sébastien postoupil také do čela pořadí pilotů, takže to byl excelentní víkend na všech frontách. Neznamená to ale, že bychom si mohli dovolit lelkovat a nečinně sedět. Naopak všichni musíme zpátky do práce, protože nás čeká několik velice rušných měsíců...“

Loeb: Skvělý pocit!

Stejný pocit z dobře vykonané práce ovládl i kokpit C4 WRC obhájce titulu mistra světa, který zaznamenal v Trieru už sedmé vítězství a celkově 43. v kariéře, což znamená nové dva rekordy. „Po porážce našeho hlavního soupeře na jeho domácí půdě jsme neměli nejmenší chuť nechat si vzít vítězství v Německu,“ usmíval se v cíli Sébastien Loeb. „Naše C4 WRC si vedlo dokonale od startu až do cíle a vždy jsme správně vystřídali měkké pneumatiky Pirelli za tvrdé přesně podle podmínek. Mám skvělý pocit z toho, že naše auto uspělo na všech typech zdejších povrchů a my jsme mohli jet, co to dá a upevnit si svou pozici. Je to fantastický pocit vyhrát znovu v Trieru, kam jezdí francouzští diváci ve velmi hojném počtu. Potěšil mě samozřejmě i návrat do čela mistrovství světa, takže jsem nadšený z tohoto víkendu.“

Sordo: Pilotovat je radost

„Jsem rád, že jsem dojel druhý,“ řekl Dani Sordo. „Německá rallye sice není svým asfaltem mým favoritem, neboť jeho složení mi nedovoluje dostat se do optimálního rytmu. Proto je nádherné, že se mi podařilo uspět nyní. Nebyli jsme si zcela jistí nastavením auta, ale technický tým Citroënu připravil vůz na sobotu velice dobře. Od té chvíle jsme mohli zrychlovat a mít opravdu radost z pilotování na druhém místě. Náš výsledek také zvedl celkové body v Poháru konstruktérů, což je fantastický výsledek.“

Citroën Sport

Další články

Autocamping Rozkoš - prožít dovolenou pestře a v pohodě

Pestrost nabídky ubytování, společenských akcí, turistických možností, poznávacích a sportovních výletů včetně krásných cyklotras, ale i klid k odpočinku, to je dnes téměř neodmyslitelná nabídka k prožití hezké dovolené.

zobrazit článek >

Jaké povinné i nepovinné vybavení je dobré mít ve svém vozu?

Jestliže jezdíte autem, bude dobré, když v něm budete mít umístěné všechny důležité nezbytnosti. Povinná výbava v autě je základ a je stanovena vyhláškou. Nepovinnou výbavu si pak můžete zvolit dle vlastních preferencí. Bohužel se často stává, že řidiči při kontrole zjistí, že nemají kompletní ani výbavu povinnou. Na následujících řádcích se tak na tuto tématiku zaměříme pěkně zblízka.

zobrazit článek >

Proč došlo ke zdražení dálničních známek?

Přečtěte si více o nedávném zdražení dálničních známek. Vysvětlíme vám, jaké jsou nové ceny, proč k navýšení cen došlo a z jakého důvodu byste měli být na pozoru při koupi jednodenní dálniční známky.

zobrazit článek >