Tovární tým Škoda Motorsport čeká opět velmi náročný víkend. Podruhé v této sezoně startuje tým na dvou souběžných soutěžích.
Lídři evropského šampionátu Hänninen s Markkulou startují v Chorvatsku, vedoucí posádka českého mistrovství Kopecký/Dresler se představí domácím fanouškům na Rally Český Krumlov. Letošní bilance Kopeckého s Dreslerem v českém šampionátu je jedinečná - tři starty, tři vítězství.
V Chorvatsku se tým Škoda Motorsport představí vůbec poprvé v historii. Třetí soutěž evropského šampionátu v rally má pokračování v okolí chorvatského města Rijeka. Hänninena s Markkulou čeká neznámé prostředí a soutěž, kterou doposud nikdy neabsolvovali. Tovární pilot Škoda Motorsport Juho Hänninen před soutěží říká: „Je před námi soutěž, na které můžeme posbírat opět spoustu zkušeností z evropského šampionátu. Důležitý bude test, který máme na místě před soutěží, přeci jen toho o chorvatské rally mnoho nevíme. Společně s Mikkem se však velmi těšíme.“
Jan Kopecký vyhrál suverénně všechny dosavadní soutěže letošního českého mistrovství a i do Krumlova jede s nejvyššími cíli: „Samozřejmě budou všichni očekávat naše jasné vítězství, ale ve sportu vám dopředu nikdo nic nezaručí ani nedaruje. Jsme však připraveni na boj o přední příčky.“
Na posádky chorvatské rally čeká porce 16 rychlostních zkoušek a 240 kilometrů rozdělených do tří dnů. V Krumlově čítá rally 14 rychlostních zkoušek a 178 ostrých kilometrů.
Automobilový průmysl prochází revolucí a autonomní vozidla se stávají realitou rychleji, než by si mnozí představovali. S tím, jak se technologie vyvíjejí, hraje 3D tisk klíčovou roli nejen ve vývoji, ale i v samotné výrobě těchto vozidel. Jak konkrétně 3D tisk přispívá k inovacím v oblasti autonomních aut?
zobrazit článek >Jízda na kole je pro děti skvělým způsobem, jak se hýbat a získat větší samostatnost. Jakmile ale začnou jezdit mimo cyklostezky, na komunikacích sdílených s auty, je nutné je dobře připravit. Kdy je ten správný čas a jak je naučit bezpečnému pohybu na silnici?
zobrazit článek >Představte si to – vyrážíte na dlouhou cestu, vaše oblíbená hudba hraje v rádiu, ale při pohledu do zpětného zrcátka si říkáte: „Můj účes by potřeboval trochu vylepšit.“ Dobrá zpráva je, že správný střih vám může dodat nejen sebevědomí, ale i pohodlí za volantem.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.