Splněný sen, tak lze charakterizovat úspěšnou misi Martina Prokopa na Finské rally. Třetí letošní start v juniorském šampionátu MS proměnil jihlavský pilot spolu s Janem Tománkem ve své premiérové vítězství a vrátil se tak do souboje o přední umístění v celkovém hodnocení JWRC.
Triumf na Finské rally je pro české duo současně i prvním vítězstvím na šotolinové soutěži mistrovství světa vůbec. Strhující souboj s Kosciuszkem a Sandellem rozhodla trpělivá jízda českého pilota. Ten vstupoval do závěrečné etapy s téměř padesátivteřinovým náskokem na Patrika Sandella.
Tři nedělní měřené úseky a ostrý Švédův finiš již nezměnily nic na tom, že si Jipocar Racing Team odváží ze severu Evropy deset bodů a posouvá se v průběžném pořadí mistrovství světa na šesté místo.
„Je to úžasný pocit. Vítězství ve Finsku má pro mě obrovskou cenu a jsem za něj nesmírně rád. Pokud jsem si přál vyhrát nějakou soutěž, byla to právě Finská rally. Úspěchu na šotolině jsme byli blízko už dříve, ale podařilo se nám něj dosáhnout až letos,“ hlásí v cíli spokojený Martin Prokop.
„V průběhu celého závodu jsme se vyvarovali chyb, což bylo důležité. Nebylo to ale vůbec snadné. S Kosciuszkem to byla velká bitva, kdy jsme byli nuceni jet první dva dny opravdu nadoraz. Bylo to hodně napjaté, souboj doslova o každý metr. V závěru druhé etapy se situace změnila a my jsme tak díky náskoku na špici mohli jet více na jistotu a dovolit si příliš neriskovat. I když je pravda, že Sandell zkoušel jet v neděli rychle a náš náskok stahovat, naštěstí to pro nás dobře dopadlo,“ shrnuje své úspěšné vystoupení ve Finsku Martin.
Martina Prokopa s Janem Tománkem čeká nyní Německá rally, v níž budou s Citroenem C2 S1600 již za čtrnáct dnů obhajovat prvenství z loňského ročníku.
Není tajemstvím, že Češi milují škodovky. Auta značky s českými kořeny jsou doslova na každém rohu. Které další automobilky a modely mají na našem trhu zastání? Podívejte se na žebříček deseti nejprodávanějších automobilových značek a vozů v České republice.
zobrazit článek >Chystáte se na delší cestu autem? Plánujete například dovolenou s dětmi u moře v Chorvatsku a vydáváte se po vlastní ose? Nezapomeňte si s sebou do auta přibalit cestovní lékárničku, která bude obsahovat vše, co by se vám mohlo během cesty a následné dovolené hodit. Abyste na nic nezapomněli, připravili jsme pro vás seznam věcí, co by v ní neměly chybět.
zobrazit článek >Prodej ojetých aut během jara a léta vždy stoupne. Jsou však letní měsíce ty správné ke koupi ojetin? Nebo se vyplatí počkat na chladnější část roku? Známe odpověď.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.