aktuálně: 41 uzavírek, 19 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

BFGoodrich Drivers Team už zná svého českého vítěze!

25. července 2008

Po dnešní tajné volbě už je znám český pilot, který v rámci letošní Barum rally usedne do Peugeotu 207 Super 2000 světově známého týmu Kronos racing. Nejvíce důvěry od domácích motoristických novinářů dostal Pavel Valoušek.

Unikátní projekt BFGoodrich Drivers Team se letos koná celkem v pěti zemích a Česká republika je po Portugalsku a Belgii třetí z nich. Podstatou tohoto projektu je start českého pilota se špičkovým vozem v domácí soutěži, která je součástí šampionátu IRC. Tou je u nás i letos slavná Barum rally Zlín, která se uskuteční v termínu 22.-24. srpna 2008

Uspořádání akce BFGoodrich Drivers Team v České republice se zhostila společnost Mediasport.cz, promotér hned několika motoristických šampionátů a té se do 15. července přihlásilo celkem 24 českých jezdců. Z těch byla následně, za účasti zástupců BFGoodrich a Kronos racing, vybrána pětice finalistů, ve složení Tomáš Kostka, Jaroslav Orsák, Karel Trojan, Jan Šlehofer a Pavel Valoušek.

V dnešní tajné volbě, která se konala v budově Autoklubu České republiky, volilo celkem čtrnáct domácích motoristických novinářů, jeden zástupce BF Goodrich a Mark Van Dalen, šéf týmu Kronos racing, a z nich se 9 rozhodlo pro Pavla Valouška, který se tak po Portugalci Miguelu Camposovi a Belgičanu Patricku Snijersovi, stal třetím pilotem BFGoodrich Drivers Teamu a i pro něj tak bude účast v soutěži seriálu IRC zcela zdarma.

Pavla Valouška a jeho spolujezdce Zdeňka Hrůzu teď čeká seznámení s vozem Peugeot 207 Super 2000, které proběhne ve dnech 6. a 7. srpna a to v Belgii, nedaleko od sídla týmu Kronos racing. Po tomto nezbytném testování už českou posádku uvidíme v plné zbroji a to na startu letošní Barum rally Zlín.

Společnost Mediasport.cz tímto gratuluje Pavlu Valouškovi, a v letošní „Barumce“ mu přeje co největší úspěch. V neposlední řadě mu pak přeje nezapomenutelný zážitek, kterým je start v týmu Kronos racing, jednom z nejúspěšnějších týmů současné rallyové scény.

Seznam novinářů:
Petr KrutskýČeská televize
Martin Kunetkamediasport.cz
Jan ČernýAuto Car
Marek FeltOffroad magazín
Jiří UhlířDeník Sport
Michal ŠtěpanovskýSvět motorů
Petr EliášeWRC.cz
Jaroslav Jugasmagazín Rally
Radek Malinadeník Právo
Jan VaškovičAutosport.cz
Karel MalinaMotorsport magazín
Tomáš ŽelezníkMladá fronta DNES
Robert TesařČTK
Jakub RejlekAuto Hit
Mediasport

Další články

Jak může správný výběr motorového oleje ovlivnit výkon a životnost motoru?

Žádné auto bohužel není nesmrtelné a jakmile přijde jeho čas, je nutné ho vyměnit za jiné. Správnou péčí ale můžete životnost svého oblíbeného vozu prodloužit.

zobrazit článek >

Důležité doplňky pro dům a zahradu

Domov a zahrada jsou pro mnohé z nás oázou klidu a pohody. Usilujeme o to, aby se tam cítili komfortně a aby nám tam nic nechybělo. Na co obvykle zapomínáme?

zobrazit článek >

Škoda Fabia: Nejmenší, ale ne malá

V Mladé Boleslavi sjíždí z výrobních pásů již čtvrtá generace oblíbené Škody Fabia. Jaká je?

zobrazit článek >