aktuálně: 46 uzavírek, 18 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Kopná hlásí pět vozů Super 2000 a dvě octavie WRC

14. července 2008

Nebývale kvalitní startovní pole se objeví na XVI. IMPROMAT Rallysprint Kopná 2008, který je čtvrtým podnikem MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally.

Pořadatelé z Rallysprintu Klubu v AČR Podkopná Lhota hlasí po uzávěrce přihlášek celkem 119 přihlášených posádek ze čtyř států. Nejoblíbenější český rallysprint se pojede v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty v sobotu 19. července 2008 a slibuje dramatické souboje o sekundy na náročných rychlostních zkouškách.

Po čtvrteční uzávěrce přihlášek najdeme v seznamu přihlášených celkem 119 posádek. Vedle českých jezdců se ve Slušovicích objeví i piloti ze Slovenska, Polska a Itálie.

Pořadatelé z Podkopné Lhoty avizovali měsíc před startem soutěže, že do Slušovic přijede pět vozů kategorie Super 2000. Tento počet se ukázal jako velmi správný, i když mohl být ještě vyšší. „Počítali jsme se startem Honzy Kopeckého, který se nám před měsícem ozval a původně měl start na Kopné v plánu. Koncem června však havaroval na Ypres rally v Belgii a tým nasadil veškeré úsilí na opravu vozu Peugeot 207 S2000 před dalším podnikem IRC v Rusku. Přesto start pěti dvoutisícovek je skvělým lákadlem pro všechny fanoušky rallysportu,“ uvedl Josef Minařík, zástupce ředitele rallysprintu.

Účast potvrdil trnavský rodák Roman Kresta, jenž se svým navigátorem Petrem Grossem vyrazí na trať na voze Peugeot 207 Super 2000 v barvách nového týmu AOP Racing Club! „Roman pojme start na Kopné jako test před srpnovou Barum rally Zlín, kde se rovněž představí na peugeotu. Jeho start bude pro diváky velkým tahákem, navíc se Roman premiérově představí v soutěži za volantem vozu kategorie Super 2000,“ řekl Minařík. Vedle Kresty se dále představí vítěz letošních dvou soutěží českého šampionátu ve sprintrally ve Vyškově a Tišnově Josef Peták, dále Roman Odložilík (oba Peugeot 207 S2000).

Na startu se objeví i výborný polský jezdec Grzegorz Grzyb (Fiat Grande Punto S2000), vůz stejné značky bude pilotovat i Jaromír Tarabus, který překvapil na Rally Bohemia třetím místem v absolutním pořadí. Uvedeným počtem pěti vozů kategorie Super 2000 se kromě loňské barumky zatím nemohla pochlubit žádná česká soutěž. Na seznamu přihlášených najdeme i dva vozy specifikace WRC, když za volant octavií usednou Karel Trněný a Slovák Igor Drotár. Na produkčních vozech Mitsubishi Lancer EVO IX jsou přihlášeni vedoucí jezdec průběžného pořadí rallysprintového šampionátu Josef Semerád, dále Jan Jelínek, Slováci Peter Gavlák, Tibor Cserhalmi, dále Milan Pantálek, vítěz Lužických hor Jan Sýkora, Sláva Ducháček, Pulec nebo premiérově Miroslav Březík. Celkem najdeme na seznamu přihlášených vedle Kresty, jenž vlastní prioritu FIA B, jedenáct pilotů pyšnící se národní prioritou.

Hodnotné sportovní zápolení nabídne třída A6, kde jsou přihlášeni Antonín Tlusťák (Citroën C2 S1600), Lubomír Minařík (Škoda Fabia Kit Car), Milan Kneifel (Peugeot 206 S1600), Jaroslav Vančík (Citroën C2 R2), Antonín Novák (Citröen Saxo Kit Car) a David Tomek (Škoda Felicia Kit Car).

IMPROMAT Rallysprint Kopná startuje v sobotu 19. července v 9 hodin ráno ze slušovického náměstí. Na startovní pole čeká 175,55 km dlouhá trať, jenž obsahuje 9 rychlostních zkoušek na pěti úsecích v celkové délce 75,80 km. Na cílovou rampu přijede první vůz v 15:20 hodin. Celý slušovický rallysprint se odehraje tzv. na pětníku, neboť nejvzdálenější místa jsou od sebe pouhých patnáct kilometrů! V těchto dnech se dostává do prodeje na benzínové stanice na Slušovicku a Zlínsku oficiální program rallysprintu.

„Připravili jsme pro fanoušky označená divácká místa a rovněž komentovanou diváckou zónu s mezičasem na tradičním úseku Kopná. Všech devět diváckých míst bude na přístupových místech značeno podle písmen abecedy od A do I,“ objasnil Josef Minařík. V nejbližší době pro Vás připravíme v tiskové informaci podrobnější popis rychlostních zkoušek a diváckých míst.

Roman Ordelt

Další články

3 tipy, jak ušetřit za povinné ručení

Když si koupíte nové (nebo ojeté) auto, nemůžete hned vyjet a užívat si tu radost. Nejdřív vás čeká úřadování. A v první řadě to bude sjednání povinného ručení. Poradíme vám, jak vybrat to nejvýhodnější a jak můžete ušetřit.

zobrazit článek >

Sezona přezouvání je tady! Jak správně uskladnit pneumatiky?

První mrazy a sníh se nezadržitelně blíží. Pro motoristy to znamená jediné – nesmí zapomenout přezout z letních na zimní pneumatiky. Tím ovšem vyvstává otázka, co udělat s letními gumami a jak a kde je vhodně uskladnit?

zobrazit článek >

Využití bublinkové fólie v autoservisu

Jak ochránit automobilové díly, které jste již vybalili z původního obalu, a potřebujete je bezpečně uskladnit nebo někam zaslat?

zobrazit článek >