Zákruta.cz  >  

ABC - Slovník pojmů a zkratek

ABC

Active Body Control, aktivní podvozek

ABC (Active Body Control) je označením pro aktivní podvozek automobilky Mercedes-Benz. ABC pomáhá prostřednictvím vysokotlaké hydrauliky, mnoha senzorů a mikroprocesorů přizpůsobit odpružení vozu dané jízdní situaci. Redukuje nejen pohyby karoserie při startování, ale výrazně eliminuje náklony při jízdě do zatáček a při brzdění. Výhodou je také zřetelně vyšší bezpečnost při náhlých výhybných manévrech. Tlačítkem na středové konzole si může řidič zvolit požadované nastavení podvozku, kdy se o jízdní komfort limuzíny postará komfortní program, přepínač v poloze „Sport“ pak naladí podvozek ve stylu sportovního vozu.

Související výrazy

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.