Zákruta.cz  >  

4ETS - Slovník pojmů a zkratek

4ETS

4MATIC, Four-wheel Electronic Track System, elektornický trakční systém

4ETS (Four-wheel Electronic Track System) nebo také 4MATIC je elektronický trakční systém, který slouží ke zlepšení trakčních schopností u vozů se stálým pohonem všech čtyř kol. Systém zamezuje dobrzďováním jednotlivých kol jejich protáčení, čímž se větší síla přenáší na ta kola, která mají v danou chvíli lepší přilnavost k vozovce. ETS nahrazuje klasické uzávěrky nápravových diferenciálů, a to s výrazně vyšším účinkem. Automatické brzdné impulsy rozděluje systém podle senzorů, které snímají počet otáček, prudké stočení volantu, točivé pohyby a zrychlení vozu. Dobrzďování kol pomůže jak při nájezdu na kluzký povrch, tak dopomůže k lepší stabilitě vozu při kritických manévrech. Tento systém používá automobilka Mercedes-Benz (4ETS u modelů G a M; 4MATIC u modelů C, E a S).

Související výrazy

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.