Zákruta.cz  >  

EDS - Slovník pojmů a zkratek

EDS

Elektronische Differenzialsperre, EDL, Elektronic diferencial lock, elektronická uzávěrka diferenciálu

Zkratky EDS (Elektronische Differenzialsperre) a EDL (Elektronic diferencial lock) označují elektronickou uzávěrku diferenciálu. Ke své funkci využívá tento systém snímače ABS. Pokud řídící jednotka elektronické uzávěrky diferenciálu zaznamená prokluz hnaného kola, vyšle signál a takové kolo samočinně přibrzdí. Tím se vyrovná silový poměr na obou hnaných kolech a nedochází ke ztrátě veškerého výkonu přes prokluzující kolo. Systém EDS/EDL ocení řidiči především v zimním období, kdy se jim stane pomocníkem při rozjezdech ze zasněžené krajnice či při jízdě do kopce na částečně kluzké vozovce. Díky tomuto systému se také snižuje opotřebení pneumatik. EDS/EDL pracuje přibližně do rychlosti 40 km/h, v případě čtyřkolek zhruba do rychlosti 80 km/h. Je součástí elektronického stabilizačního systému (ESP) a protiprokluzového systému (ASR).

Související výrazy

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.