Zákruta.cz  >  

EBV - Slovník pojmů a zkratek

EBV

Elektronische Bremsverteilssystem, EBD, Electronic Brakeforce Distribution, elektronické rozdělování brzdné síly

EBV (Elektronische Bremsverteilssystem) či EBD (Electronic Brakeforce Distribution) jsou zkratkami pro elektronické rozdělování brzdné síly. Během brzdění se těžiště vozu posunuje směrem dopředu a právě tento systém zamezuje rozdělením brzdné síly mezi přední a zadní nápravu blokaci zadních kol, které při prudkém brzdění ztrácí potřebnou trakci. Tím předchází nejen riziku vzniku smyku, kdy z důvodu přebrzdění zadní nápravy může dojít k prudkému vybočení zádě vozu, ale dochází i k menšímu zatížení předních brzd. Ty se při intenzivním brzdění tolik nepřehřívají a zmenšuje se tak riziko jejich vadnutí (zeslabení jejich účinku). Brzdná síla je regulována pomocí magnetických ventilů systému ABS, jehož je EBV/EBD součástí. Činnost EBV/EBD končí s nástupem funkce ABS. Díky optimálnímu rozložení brzdné síly mezi přední a zadní nápravu se vozy s EBV/EBD vyznačují kratší brzdnou dráhou.

Související výrazy

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK