Zákruta.cz  >  

Bi-xenonová světla - Slovník pojmů a zkratek

Bi-xenonová světla

Bi-xenony

Bi-xenonové světlomety neboli bi-xenony jsou Xenonová světla, jejichž jedna výbojka za pomoci pohyblivé mechanické clony, která při tlumených světlech zakrývá část světelného paprsku, v sobě slučují potkávací (tlumené) a dálkové světlo. Dálkové světlo svítí ve chvíli, kdy je uveden do pohybu elektromagnet, který mechanickou clonu odstraní ze světelného paprsku. Eliminují tak potřebu použití samostatné halogenové žárovky jako dálkového světla, jako je tomu v případě rozšířenějších xenonových světel. V porovnání s běžnou halogenovou žárovkou pak i dálkové xenonové světlo dosahuje stejně jako tlumené větší svítivosti, opticky většího úhlu světelného kuželu či přirozenější chromatičnosti, tedy spektrálního složení světla, které se blíží dennímu slunečnímu záření.

Související výrazy

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK