Zákruta.cz  >  

Uděláte za hranicemi přestupek? Zaplatíte v Česku!

13. května 2008

Mnoho motoristů v současnosti spoléhá na to, že pokud udělá v cizím státě přestupek a nezaplatí na místě, tak vymahatelnost této pohledávky je v podstatě nemožná. Nicméně to se má podle Evropské unie změnit.

Policisté by si měli začít mezi sebou vyměňovat informace o hříšnících a ti pak budou pokutováni přímo ve svém státě. Policisté z Francie by tak například mohli poslat fotografii hříšníka do Česka, kde si podle značky policisté příslušného majitele dohledají.

Trestat by se mělo především za čtyři druhy přestupků, které jsou podle statistik nejčastější příčinou úmrtí při nehodách: Nepovolená rychlost, projetí na červenou, jízda bez pásů a pod vlivem alkoholu.

Evropská unie chce tuto směrnici prosadit na půdě parlamentu, aby se jí řídily všechny členské státy. Cílem je totiž snížit počet úmrtí na cestách během dalších deseti let na polovinu.

Zatímco v jiných státech tato čísla postupně klesají, v Česku je tomu přesně naopak. Vloni totiž zemřelo na silnicích o 167 lidí více, než tomu bylo v roce 2006.

Richard Vlček (Internet)

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK