aktuálně: 35 uzavírek, 3 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Ani ekologická daň vozový park neomladila

5. října 2009

Podle informací z Ministerstva dopravy se vozový park v České republice nijak výrazně neomlazuje a to přesto, že byla zavedena ekologická daň na stará vozidla. I přes vysokou daň za deset let stará vozidla, jich přibilo mnohem více, než nových automobilů, za které není při přihlašování žádný poplatek.

Mluvčí ministerstva Jan Hanzelka řekl, že stárnutí vozů souvisí také s tím, že kvůli Evropské unii se musel zrušit limit na stáří dovážených vozů. Také proto jich do Česka proudí ze zahraničí mnohem více, než tomu bylo v minulosti.

Odborníci čekali, že se po zavedení vyšší přihlašovací daně vozový park omladí. Nicméně nestalo se tak ani poté, co bylo zavedeno povinné placení zákonné pojistky i za vozidla, která nejezdí po cestách.

A vzhledem k tomu, že prodej nových vozů nyní stagnuje, dá se očekávat, že vozový park znovu v letošním roce zestárne. O kolik to bude, se ukáže až začátkem příštího roku.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Jak financovat svůj snový vůz: Je lepší leasing, úvěr, nebo spořicí účet?

Chcete si pořídit nové auto, ale nevíte, jak ho financovat? Porovnali jsme výhody leasingu, úvěru i spoření, abyste našli cestu, která vám sedne.

zobrazit článek >

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >

Garážový večírek, který má styl: Jídlo, pití a šipky

Někdy není potřeba vyrážet na dlouhou cestu, aby člověk zažil pořádnou jízdu. Stačí pár přátel, dobré jídlo, pití a prostředí, kde se cítíte jako doma – třeba garáž nebo dílna, která přes den slouží autu, ale večer se může proměnit ve stylové místo pro odpočinek.

zobrazit článek >