Zákruta.cz  >  

Jak často měnit vodu v chladiči?

31. března 2009

Základním předpokladem chodu motorového vozidla a bezpečné jízdy v zimním období jsou nemrznoucí směsi v chladičích a ostřikovačích automobilů a pneumatiky pro zimní provoz.

Jsou však i další prostředky nebo přípravky, které v zimě usnadňují motoristům přípravu auta před jízdou a zvyšují bezpečnost provozu. Na našem trhu je spousta výrobků nejrůznějších našich i zahraničních firem.

Doporučený interval pro kompletní výměnu celého obsahu kapaliny v chladicím systému motoru jsou 3 roky. Chladiče nových automobilů jsou nemrznoucí směsí plněny už ve výrobním závodě, ale před každou zimou je vhodné zkontrolovat hustotu a kvalitu této směsi.

K tomu slouží motoristům hustoměr a diagnostické proužky, které by měly být k dostání běžně u čerpacích stanic, v drogeriích a prodejnách s autopříslušenstvím. Hustotu chladicí směsi by vám měli zjistit také v každém autoservisu. Na obalu nemrznoucí směsi by neměl chybět návod k použití a způsob ředění pro různé teploty vnějšího prostředí.

Není vhodné používat směs neředěnou, protože v tomto stavu má snížený účinek. Nemrznoucí směs ředíme destilovanou vodou. Abychom neztratili přehled o hustotě nemrznoucí směsi v chladiči našeho vozu, je vhodné i v letním období doplňovat nádržku chladiče touto směsí, tedy nikoliv vodou.

Navíc voda neobsahuje inhibitory proti korozi a při jejím doplňování do vyrovnávací nádržky chladiče hrozí velké nebezpečí, že celý chladicí systém zkoroduje. Zejména proto je vhodné doplňovat nemrznoucí směs celoročně.

Nepatrný úbytek chladicí kapaliny je běžný, pokud je však úbytek velký, tak je v chladicím systému netěsnost a je nutné dát auto ke kontrole do servisu…

-ric ; Internet

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK