Zákruta.cz  >  

Na Slovensku se změnila nejen měna

13. února 2009

Začátkem února začalo na Slovensku platit hned několik novinek v silničních pravidlech. Mezi nimi je například i pokuta za neslušné gesto. Tak například za zdvižený prostředníček, můžete dostat postih v přepočtu až 800 korun.

A jaké další důležité změny na silnicích na vás na Slovensku čekají, pokud se tam hodláte letos vydat na dovolenou?

1. Tak například rychlost se v obci snížila z původních 60 km/hod na 50 km/hod. Mimo obec zůstává 90 km/hod a na dálnicích je to zatím 130 km/hod. I když od příštího roku budou určité úseky, na kterých se bude moci jet až 160 km/hod.

2. Zavádí se také celoroční svícení, stejně jako u nás. Kdo na to zapomene, může dostat pokutu až 60 Euro.

3. Všichni cyklisté musí mít mimo obec na hlavách přilby. Kdo ji mít nebude, může zaplatit 10 Euro pokuty. V obci to platí pro cyklisty mladší 15 let - ti musejí mít přilbu všude. Chodci musejí mít na sobě za snížené viditelnosti reflexní vestu.

4. Zakázaný je antiradar a telefonování bez handsfree sady. Pokud vám antiradar ve voze najdou a bude navíc zapnutý, může vás to přijít až na 250 Euro.

5. Na vozidle musíte mít zimním období zimní pneumatiky a to v případě, pokud je na cestě souvislá vrstva sněhu, námrazy či ledu. Kdo to nebude respektovat, hrozí mu pokuta 60 Eur.

6. Zřejmě nejzásadnější změnou bude možnost odebrání řidičského průkazu. Pokud totiž motorista dostane pokutu a nebude mít na zaplacení, zabaví mu policista řidičák a vypíše speciální potvrzení platné na 15 dní. Jakmile pokutu řidič uhradí, budou mu doklady vráceny.

Richard Vlček ; Zákruta.CZ

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK