Zákruta.cz  >  

Nejvíce lidí letos na silnicích zemřelo v květnu

9. června 2008

Počet mrtvých na našich cestách je alarmující a ani po naprosto hrozivých číslech, které byly zveřejněny po měsíci květnu, se neobrací nic lepšímu. Ani policejní akce zatím nemají své pozitivní výsledky a na silnicích umírá i v červnu rekordně mnoho lidí.

Jen behěm prvního a druhého červnového dne zemřelo na cestách 14 lidí. Už květen byl přitom zatím nejhorší měsíc letošního roku. Podle statistik letos v prvních čtyřech měsících roku připadá na jeden den v průměru 2,2 úmrtí při silničních nehodách.

Ačkoliv květnová bilance není příznivá, podle policejního prezidia lze letošních prvních pět měsíců hodnotit pozitivně. „Počet usmrcených lidí se stále drží v intencích dosud nejúspěšnějšího roku v období posledních devatenácti let - roku 2006 (rozdíl činí pouhé dva lidi),“ sdělila iDNES policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

„Významné je i snížení počtu těžce zraněných lidí a navíc jejich počet je od roku 1990 nejnižší. V květnu letošního roku zahynulo dvaaosmdesát lidí, což je o devět více než v roce 2007, ale o tři méně než v roce 2006,“ komentovala aktuální statistiku.

Nicméně policie bije nadále na poplach a snaží se nepříznivá čísla zvrátit. Snad se to pomocí akcí pořádaných převážně o víkendech podaří.

Richard Vlček ; (Idnes)

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK