Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën oslavila již na začátku března pět let od spuštění sériové výroby. Uplynulých pět let společného soužití automobilky a regionu připomíná výstava nazvaná 5 let výroby TPCA - historie a budoucnost.
Umístěna je v Červinkovském domě Regionálního muzea v Kolíně a návštěvníci se budou moci seznámit na jednom místě s různými pohledy na firmu, která je v současnosti největším zaměstnavatelem v regionu. „V posledních letech zaznamenalo Kolínsko rychlý rozvoj a příchod TPCA v tom hrál důležitou roli. Touto výstavou chceme regionu představit jak se na uplynulých pět let díváme,“ říká viceprezident pro výrobu a jeden z prvních zaměstnanců závodu Jiří Černý.
Mateřské společnosti Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën hodnotí společný podnik velmi kladně. „Naše modely, tedy Toyota AYGO, Peugeot 107 a Citroën C1, se velmi dobře prodávají. Je zřejmé, že naše zaměření na výrobu malých kompaktních vozů s nízkou spotřebou a emisemi přesně odpovídá současným požadavkům evropského trhu,“ zhodnotil úspěch TPCA její prezident Satoši Tačihara. „Za uplynulých 5 let výroby jsme našim zákazníkům dodali přes 1,4 milionu vozů. Našich 3,6 tisíce zaměstnanců na tom má svůj podíl a já bych jim chtěl touto cestou poděkovat. Stejně tak děkuji i našim partnerům v regionu,“ dodal výkonný viceprezident Bernard Million-Rousseau.
Výstava o historii, současnosti ale i budoucnosti TPCA bude otevřena do neděle 14. března. Přístupná bude vždy v úterý až pátek od 9.00 do 17.00 hodin. V sobotu a neděli je Červinkovský dům v Brandlově ulici otevřen od 11.00 do 17.00 hodin.
Rozbité silnice a výmoly jsou každoroční realitou hlavně po zimě. Stačí chvíle nepozornosti a místo klidné jízdy řešíte proraženou pneumatiku nebo poškozený podvozek. Kdo za takovou škodu odpovídá a kdy vám pomůže pojištění? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.
zobrazit článek >Dlouho očekávaný rodinný výlet je za dveřmi. Na jedné straně je to skvělá příležitost, jak si odpočinout, poznat nová místa a strávit společný čas jinak než doma. Na druhé se může změnit v nečekané komplikace. Aby byla vaše cesta bezpečná a bez nepříjemných překvapení, připravili jsme pro vás seznam věcí, na které nesmíte před delší cestou zapomenout.
zobrazit článek >Většina firem tuší, že jejich vozový park stojí víc, než by musel. Málokterá ale přesně ví, kde a kolik. Data z GPS sledování přitom odhalí každý zbytečně najetý kilometr, i veškeré jalové minuty volnoběhu i řidiče, který šlape na plyn, jako by závodil v rallye. Přečtěte si, jak proměnit surová čísla v reálné úspory díky chytré správě vozového parku.
zobrazit článek >Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.