Zákruta.cz  >  

ŘSD: Preventivně a včas informujeme o dopravním omezení na D1 u Prahy

13. listopadu 2008

Ředitelství silnic a dálnic ČR postupně zahajuje na přelomu října a listopadu 2008 výstavbu významné mimoúrovňové křižovatky Silničního okruhu kolem Prahy - s brněnskou dálnicí D1. Stavba jižní části Pražského okruhu bude mít významný vliv na dopravu celé republiky, protože propojí dálnice D1 a D5, tedy tranzit západ - východ.

V úseku mezi osmým až jedenáctým kilometrem dálnice D1 bude až do dubna 2010 omezen v různých etapách provoz.

Ředitelství silnic a dálnic ČR připravuje za účelem otevřené komunikace vůči všem řidičům směrem do i z hlavního města Prahy speciální opatření. „Nechceme řidičům komplikovat dopravu v uvedené lokalitě. Budeme se společně se projektantem a zhotovitelem snažit realizovat stavbu v harmonogramu, který bude pro řidiče maximálně šetrný. Přesto je ovšem potřeba počítat s tím, že stavba bude velmi náročná a zcela jistě se dopravy v dané lokalitě podstatně dotkne,“ upozorňuje generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Stavbu připravovalo několik desítek odborníků v oblasti dopravního stavitelství. Celý tým byl složen ze zástupců ŘSD, projekčních kanceláří, zhotovitele a samozřejmě Policie České republiky. Primárním cílem bylo najít takový postup výstavby, který bude vliv na řidiče minimalizovat.

„Záměrem je maximálně snižovat pravděpodobnost vzniku kolon či dopravních nehod, ovšem je potřeba si uvědomit, že postavit pod dnešní D1 novou trasu okruhu nebude z mnoha hledisek vůbec jednoduché,“ doplňuje Alfred Brunclík.

Výstavba bude probíhat v několika etapách až do dubna 2010, kdy má být nová část Pražského okruhu zprovozněna. Jednotlivé etapy budou zaměřeny na výstavbu určitých částí mimoúrovňové křižovatky. Po celou dobu realizace výstavby bude dálnice v provozu, ovšem za jistých omezení, zejména rychlostních.

„Na plánech výstavby jsme pracovali až do té doby, dokud nebylo zajištěno, že v průběhu výstavby bude provozována D1 stále v šesti pruzích, tedy tři v každém směru. Původně totiž v některých fázích byly navrženy pouze čtyři pruhy, dva a dva, což by podle mého názoru způsobovalo velké dopravní komplikace a jsem rád, že jsme nakonec nalezli řešení jak tomu zabránit,“ říká Alfred Brunclík.

ŘSD připravuje i několik komunikačních opatření, prostřednictvím kterých by měli řidiči dostávat průběžné informace o postupu výstavby a především o dopravních omezeních v lokalitě. Přehled takových opatření, která budou postupně uváděna v provoz, je následující:

- Aktualizované informace o omezeních a výstavbě na webových stránkách

- Informační panely přímo v lokalitě výstavby, a to v obou směrem - z Prahy i z Brna

- Webkamery z míst omezení - dostupné na www.dopravniinfo.cz

- Řízení dopravy Dopravní Policií - ŘSD jedná s Policií ČR o spolupráci při řízení dopravy ve dnech, kdy budou práce na stavbě dopravu v lokalitě nejvíce zatěžovat

- Speciální telefonickou linku - její číslo bude uvedeno v místě stavby a na webových stránkách tak, aby bylo řidičům k dispozici

Uvedená stavba je součástí celkové výstavby Pražského okruhu v jižní části Prahy. Po svém dokončení budou v dubnu roku 2010 propojeny dvě nejfrekventovanější dálnice, D5 z Plzně s dálnicí D1 z Brna. Hlavním přínosem bude výrazné odlehčení nákladní i osobní dopravy na Jižní spojce a Barrandovském mostě v hlavním městě, stejně jako na posledních cca 10 km dálnice D1 od Říčan až ke Spořilovu.

-ric- ; ŘSD

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK