Zákruta.cz  >  

Konec října může být na cestách rizikový

27. října 2008

Podle předběžných údajů šetřila policie od začátku října 10 084 nehod, při kterých zahynulo 57 osob. Zatím nejtragičtějším dnem tohoto měsíce byla středa 8. října, kdy zahynulo 6 lidí.

Velmi tragická byla i sobota (11.) a pondělí (20.), kdy zahynulo shodně 5 lidí. Uvedený předběžný počet je sice o 14 osob nižší, než ve stejné době roku 2007, ale máme před sebou poslední říjnový víkend, na který navazuje státní svátek (úterý 28. 10.).

Lze tak očekávat zvýšený nápor na naše silnice. Navíc, mnozí lidé využijí delší volno k návštěvě místa odpočinku svých blízkých, neboť na příští neděli připadá den věnovaný památce zesnulých.

Podle předběžných údajů eviduje policie nejvíce usmrcených při nehodách na území Jihomoravského a Středočeského kraje (shodně 10 osob) a dále na území Západočeského a Severomoravského kraje (shodně 9 osob). Nejméně usmrcených bylo na území hl.m. Prahy (1 osoba) a Východočeského kraje (3 osoby).

Dosavadní výsledky statistiky nehodovosti signalizují malou přizpůsobivost řidičů právě měnícím se klimatickým podmínkám (je nutné počítat s mlhou, ale i s náledím) a s tím souvisí i neadekvátní způsob jízdy.

-ric- ; PČR

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK