Zákruta.cz  >  

Konec října může být na cestách rizikový

27. října 2008

Podle předběžných údajů šetřila policie od začátku října 10 084 nehod, při kterých zahynulo 57 osob. Zatím nejtragičtějším dnem tohoto měsíce byla středa 8. října, kdy zahynulo 6 lidí.

Velmi tragická byla i sobota (11.) a pondělí (20.), kdy zahynulo shodně 5 lidí. Uvedený předběžný počet je sice o 14 osob nižší, než ve stejné době roku 2007, ale máme před sebou poslední říjnový víkend, na který navazuje státní svátek (úterý 28. 10.).

Lze tak očekávat zvýšený nápor na naše silnice. Navíc, mnozí lidé využijí delší volno k návštěvě místa odpočinku svých blízkých, neboť na příští neděli připadá den věnovaný památce zesnulých.

Podle předběžných údajů eviduje policie nejvíce usmrcených při nehodách na území Jihomoravského a Středočeského kraje (shodně 10 osob) a dále na území Západočeského a Severomoravského kraje (shodně 9 osob). Nejméně usmrcených bylo na území hl.m. Prahy (1 osoba) a Východočeského kraje (3 osoby).

Dosavadní výsledky statistiky nehodovosti signalizují malou přizpůsobivost řidičů právě měnícím se klimatickým podmínkám (je nutné počítat s mlhou, ale i s náledím) a s tím souvisí i neadekvátní způsob jízdy.

-ric- ; PČR

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy.
Více informací o nastavení cookies najdete zde.