aktuálně: 35 uzavírek, 7 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

Děti z ČR na 3. místě Evropské dopravně výchovné soutěže!

7. října 2008

Dne 27. září 2008 se uskutečnil ve slovinské Lublani 23. ročník Evropské dopravně výchovné soutěže. Českou republiku reprezentovalo vítězné družstvo republikového finále Dopravní soutěže mladých cyklistů ČR (2 chlapci a 2 dívky) mladší kategorie, žáci Základní školy Častolovice z okresu Rychnov nad Kněžnou (Královéhradecký kraj).

Finále se zúčastnilo celkem 22 družstev z 21 států Evropy, reprezentující příslušné státy a jejich autokluby - členy AIT (Aliance Internationale de Tourisme). Družstvo ze ZŠ Častolovice vybojovalo pro Českou republiku 3. místo a tím dokázalo, že podpora dopravní výchovy mládeže ze strany Ministerstva dopravy - BESIP se skutečně vyplatí a žáci z českých škol mohou směle konkurovat znalostem svých vrstevníků v ostatních zemích Evropy!

Soutěžilo se v teoretických znalostech - řešení dopravních křižovatek, hodnocení bezpečné dopravní situace na silnici a rozhodování, co dělá cyklista na obrázku správně. Větší část soutěže tvořila bezpečná jízda na kole. Nově byla zařazena disciplina hledání bezpečné cesty ze školy domů podle pravidel silničního provozu na mapě města.

Vyhlašovatelem a metodickým garantem Dopravní soutěže je Ministerstvo dopravy - BESIP.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Jak ušetřit na dovolené autem po Evropě: Sledujte kurz eura a cestu plánujte

Cestování autem po Evropě může být levné, pokud víte, kdy vyrazit, kudy jet a jaký je aktuální kurz eura. V tomto článku vám přinášíme konkrétní rady, jak na dovolené finančně nevykrvácet a zároveň si ji užít naplno.

zobrazit článek >

Garážový večírek, který má styl: Jídlo, pití a šipky

Někdy není potřeba vyrážet na dlouhou cestu, aby člověk zažil pořádnou jízdu. Stačí pár přátel, dobré jídlo, pití a prostředí, kde se cítíte jako doma – třeba garáž nebo dílna, která přes den slouží autu, ale večer se může proměnit ve stylové místo pro odpočinek.

zobrazit článek >

Jak dostat nepojízdné auto ze zahraničí? Správné pojištění může zachránit desítky tisíc

S letními cestami do zahraničí se množí případy, kdy auto znenadání vypoví službu, nejde opravit na místě a jediným řešením je odtah zpět do Česka. Není to jen problém starších vozů, zásadní závada může potkat i novější a dobře udržované auto. Pokud se něco takového stane i vám, nepropadejte panice. Díky správně nastavenému pojištění auta může být repatriace vozidla jednodušší, než jste očekávali.

zobrazit článek >