Zákruta.cz  >  

Trojice osob zadržena během zkoušek v autoškole

29. září 2008

Policisté podezřívají trojici osob z korupčního jednání v souvislosti s ovlivňováním závěrečných zkoušek.

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování se v uplynulých měsících zabýval podezřením na trestnou činnost skupiny osob, která měla zajišťovat bezproblémové získání řidičských průkazů několika žadatelům v jedné autoškole na Plzeňsku.

Policisté dne 24. září 2008 obvinili dva muže (41 a 44 let), kteří působili v pozicích učitele autoškoly a zkušebního komisaře Městského úřadu v Nepomuku, z trestných činů přijímání úplatku (§ 160 odst. 1, 3 trestního zákona) a zneužívání pravomoci veřejného činitele (§ 158 odst. 1 trestního zákona). Současně s nimi obvinili i 48letou ženu, která pracovala jako tlumočnice, z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele ve formě účastenství.

Trestná činnost měla spočívat v tom, že učitel autoškoly minimálně v jednom případě, který byl zadokumentován v květnu tohoto roku, předem vybral od každého ze čtyř žadatelů o řidičské oprávnění (všichni občané Spolkové republiky Německo) finanční částku 300 Euro jako úplatek za bezproblémový průběh zkoušek z předpisů o provozu na pozemních komunikacích a ze zdravotnické přípravy. Tuto částku následně předal zkušebnímu komisaři dopravního odboru městského úřadu. Při následných zkouškách pak zkušební komisař ve spolupráci s tlumočnicí sdělovali zkoušeným cizincům správné odpovědi tak, aby při zkoušce uspěli. Učitel autoškoly přitom hlídal vchodové dveře kvůli příchodu případné kontroly. Cizinci, kteří měli přechodný pobyt na území ČR, tak řešili situaci, kdy jim byl např. v zahraničí zadržen řidičský průkaz nebo když chtěli mít záruku bezproblémového absolvování autoškoly.

Trojice těchto osob byla zadržena dnes v dopoledních hodinách při provádění zkoušek z předpisů o provozu na pozemních komunikacích. Zkušební komisař a tlumočnice právě prováděli zkoušky a učitel autoškoly byl zadržen, když si na chvíli odskočil pro občerstvení. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. Pokud by před soudem bylo jejich jednání prokázáno, hrozí obviněným v krajním případě trest odnětí svobody až na 5 let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

-ric- ; PČR

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK