Zákruta.cz  >  

Dopravní nehodovost ve 36. kalendářním týdnu 2008

10. září 2008

V uplynulém týdnu šetřila Policie ČR 2 888 dopravních nehod, které se staly na pozemních komunikacích. Následkem těchto nehod se do svých domovů nevrátilo 15 lidí. Dalších 629 osob utrpělo zranění těžkého nebo lehkého charakteru.

V porovnání s předcházejícím 35. týdnem se:

- zvýšil počet nehod o 131 nehod

- snížil počet usmrcených o 8 osob

- zvýšil počet těžce zraněných o 70 osob

- zvýšil počet nehod pod vlivem alkoholu o 9 nehod

Počet nehod ve 36. kalendářním týdnu je 18. nejnižší v letošním roce. V průměru se každý den stalo 413 nehod. Nejvyšší nehodovost zaznamenáváme v pátek (515 nehod) a v pondělí (491 nehod), naopak nejnižší v neděli (261 nehod). Z pohledu regionů je na prvním místě Praha (539 nehod), poté Severomoravský (425 nehod) a Jihomoravský (424 nehod) kraj.

Jak již bylo uvedeno, dopravní nehody si v minulém týdnu vyžádaly 15 lidských životů, což je o osm osob méně než v předcházejícím týdnu. Od začátku letošního roku je tento počet prozatím 12. nejnižší. Nejtragičtěji skončily nehody ve čtvrtek (6 osob) a v sobotu (4 osoby). Bez obětí na životech se obešly nehody v neděli. Podle předběžných údajůbylo v uplynulém týdnu nejvíce usmrcených při nehodách na území Severočeského, Východočeského a Jihomoravského kraje - shodně po 3 osobách.

V hodnoceném týdnu bylo při nehodách zraněno 629 lidí, což je o 70 osob více než v předcházejícím týdnu. Od začátku roku je počet zraněných zatím 3. nejvyšší. Nejvíce zraněných osob evidujeme při sobotních (108 osob) a pondělních (103 osob) nehodách. Nejméně poté při pátečních nehodách (77 osob). Denně tak bylo v průměru zraněno 90 lidí.

Také v uplynulém týdnu sehrál své „alkohol za volantem“. Účastníci silničního provozu zavinili celkem 139 nehod pod vlivem alkoholu, což je zatím 15. nejvyšší počet od začátku roku. Nejvíce jich připadá na neděli (31) a sobotu (29), podle regionů na Severní Moravu (24 nehod) a Severočeský kraj (23 nehod).

Z celkového počtu 15 usmrcených bylo:

7 řidičů osobních automobilů

2 chodci

2 spolujezdci v osobních automobilech

1 řidič nákladního automobilu

1 spolujezdec v nákladním automobilu

1 řidič malého motocyklu

1 řidič motocyklu.

-ric- ; PČR

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK