Zákruta.cz  >  

Dokončení obchvatu České Skalice je prioritou MD

7. července 2008

Dostavba obchvatu města Česká Skalice na Náchodsku je prioritou Ministerstva dopravy. Právníci Ředitelství silnic a dálnic ČR na pokyn svého klienta v tomto ohledu učinili významný vstřícný krok ve vztahu k manželům Jirouškovým, kterým byla učiněna zcela nová nabídka na odkup jejich nemovitostí bránících trase budoucího obchvatu.

Tato nová nabídka spočívá v možnosti poskytnutí kompenzace za výkup předmětných nemovitostí v maximální výši 15 milionů Kč, za předpokladu získání předchozího souhlasu Ministerstva financí ve veřejném zájmu.

V případě pozitivní reakce manželů Jirouškových na tuto nabídku a kladné odezvy Ministertva financí bude dle názoru Ministerstva dopravy možné dosáhnout konečné shody v horizontu několika týdnů. Ministerstvo dopravy v této souvislosti oceňuje iniciativu paní poslankyně Zdeňky Horníkové, jejíž zájem o problematiku obchvatu města pomohl nalézt novou a pro manžele Jirouškovi dle názoru Ministertva dopravy velmi vstřícnou alternativu řešení současného stavu.

Dokončení obchvatu České Skalice na silnici I/33 je podle názoru ministerstva nezbytným předpokladem pro zefektivnění dopravy v Královéhradeckém kraji a zlepšení kvality života obyvatel České Skalice.

-ric- ; -mvdr-

Další články

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

celý článek >
Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW Motorrad R 5 Hommage: Nová motorka je esencí krásy a jednoduchosti

BMW R 5 Hommage přenáší esence motocyklů jako takových do moderní éry. Kombinuje totiž prvky používané na historických motocyklech, které propojuje s moderním světem tzv. customů, tedy motocyklů stavěných na zakázku.

reklama
reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK