Zákruta.cz  >  

Jak trestat zloděje aut?

5. listopadu 2007

V České republice se stále ztrácí více a více aut a v podstatě kromě samotných majitelů, to nikomu příliš nevadí. Policie bude raději buzerovat děti na chodnících za to, že nemají odrazku, než aby se starala o to, že každý den zmizí v ČR několik stovek aut... Ročně to pak může být až 25 tisíc vozů.

Odhady Interpolu uvádějí, že ročně se ve 45 zemích světa „ztratí“ tři miliony aut. Jen západní Evropa přijde podle experta Interpolu Serafina Santilliho ročně o 500 až 800 tisíc aut.

Podle dalších odhadů se hovoří o tom, že v České republice jezdí po cestách až půl milionu kradených aut, které jsou ale oficiálně zaregistrované. Policie totiž přiznává, že mnohdy jsou padělky dokladů tak kvalitní, že na to vlastně nikdo nikdy nepřijde.

Kradení aut je stále v celém světě velký byznys, nicméně v zahraničí jsou tresty mnohem vyšší než u nás. Osobně bych byl také rád, kdyby se tresty v České republice zvýšili, ale to je asi hudba budoucnosti...

Richard Vlček

Další články

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

celý článek >
Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy.
Více informací o nastavení cookies najdete zde.