Zákruta.cz  >  

Jak trestat zloděje aut?

5. listopadu 2007

V České republice se stále ztrácí více a více aut a v podstatě kromě samotných majitelů, to nikomu příliš nevadí. Policie bude raději buzerovat děti na chodnících za to, že nemají odrazku, než aby se starala o to, že každý den zmizí v ČR několik stovek aut... Ročně to pak může být až 25 tisíc vozů.

Odhady Interpolu uvádějí, že ročně se ve 45 zemích světa „ztratí“ tři miliony aut. Jen západní Evropa přijde podle experta Interpolu Serafina Santilliho ročně o 500 až 800 tisíc aut.

Podle dalších odhadů se hovoří o tom, že v České republice jezdí po cestách až půl milionu kradených aut, které jsou ale oficiálně zaregistrované. Policie totiž přiznává, že mnohdy jsou padělky dokladů tak kvalitní, že na to vlastně nikdo nikdy nepřijde.

Kradení aut je stále v celém světě velký byznys, nicméně v zahraničí jsou tresty mnohem vyšší než u nás. Osobně bych byl také rád, kdyby se tresty v České republice zvýšili, ale to je asi hudba budoucnosti...

Richard Vlček

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK