Zákruta.cz  >  

Co dělat, když vám vykradou auto...

21. února 2008

Rozbité okno nebo vylomený zámek a vykradené auto je zpravidla velmi špatným začátkem dne. Co dělat když se do této situace dostaneme? Většina lidí vezme do ruky telefon a vytočí číslo 158. Je tento krok správný a nutný ve všech případech?

Zřejmě není, řidič si mnohdy jen zkomplikuje život. Záleží totiž na poškozeném, zda chce krádež oznámit nebo ne. Pokaždé se nejedná o trestný čin, důležitá je výše škody a fakt, zda je majitel proti krádeži pojištěn. Policii nemá cenu volat například v případech, kdy škodu nikdo neuhradí. Naopak jsme-li pojištěni a škoda je vyšší než naše spoluúčast, pak kvůli náhradě škody policii zavolat musíme. Stejně tak bychom měli jednat v situaci, kdy jezdíme služebním vozidlem.

Poté je nutno na hlídku, která byla na místo vyslána, počkat a v žádném případě s autem nemanipulovat. Není radno vstupovat do vozidla, zavírat otevřené dveře ani uklízet střepy. Bránili byste tak ohledání místa činu a případnému zajištění stop. Čekání na policii může být i hodně dlouhé, a tak, nemůžete-li si prodlevu dovolit, sdělte už při telefonátu, že na místě počká místo vás někdo jiný. Ten by však měl mít od vás napsanou alespoň provizorní plnou moc.

Policisté po příjezdu ohledají místo činu, snaží se zajistit stopy a sepíší s vámi protokol. Do něho je nutné uvést například identifikační čísla ukradených věcí, pokud je znáte. Evidence odcizených věcí existuje a policie má povinnost každou zajištěnou věc i při jiné trestné činnosti lustrovat. Naděje na zpětné získání tak nehasne, i když je většinou velmi malá.

Otřepaná rada na závěr tak zní: Auto není trezor, proto v něm raději žádné cenné věci nenechávejte, rozhodně ne na viditelných místech.

-ric-; Zakruta.CZ

Další články

Méně často používané dopravní značky

Méně často používané dopravní značky

Člověk je od přírody tvor přizpůsobivý. To si jsou vědomi i na ministerstvu, proto nelení a mění dopravní značení jedna báseň. Znáte opravdu všechny?

celý článek >
Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot uvádí model PEUGEOT TRAVELLER na český trh

Peugeot Traveller se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Znáte křižovatky a dopravní značky? Otestujte se!

Nejen všichni co se chystají do autoškoly, ale jistě i zkušení řidiči, si rádi prověří své znalosti. Každodenní cestování do práce a zpět, nebo jiné pravidelné cesty, vytváří falešný pocit jistoty v prostředí, které je vám dobře známé a kde znáte již všechna nebezpečí. Jaké jsou, ale vaše reakce v neznámém městě?

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK