aktuálně: 36 uzavírek, 32 nehod
Zákruta.cz  >  Magazín  >  

GeigerCars Ford GT - 700 koní a stovka za 3,5 sekundy

18. října 2007

Ford GT nedá tunerům spát. Kdo ví, kdy se rozhodne majitel jeden z 4038 vozů pro úpravy... V přeplňovaném osmiválci o objemu 5,4 litru se skrývá ještě více síly, než mu dali do vínku v továrně. Však se to již podařilo několikrát prokázat. Nyní zkusili štěstí u Geiger Performance.

Jejich poslední projekt s přídomkem GT nedopadl nejlépe, museli se tedy vytáhnout. Klíčem této úpravy je větší kompresor s vyšším plnícím tlakem 1,25 bar. Ventily byly zvětšeny a přibyl nový sportovní vzduchový filtr a dodatečné chlazení motoru a převodovky. Samozřejmostí je upravená řídící jednotka.

Výkony jsou z oblasti snů - ze 368 kW (500 koní) je možné jít od 485 kW (650 koní) až na 523 kW (701 koně). Točivý moment dosahuje mamutích 600 Nm, stovku pak GT pokoří za 3,5 sekundy.

Pro optimální ovladatelnost byly nainstalován stavitelný podvozek, auto je o 60 mm blíže vozovce. Brzdy jsou přímo od Geiger Performance, stejně jako sada černých kol s nerezovým vnitřkem. Do tvarů se naštěstí zasahovalo jen minimálně, najdeme zde jen upravený zadní nárazník.

autoweb.cz

Další články

Jak dostat nepojízdné auto ze zahraničí? Správné pojištění může zachránit desítky tisíc

S letními cestami do zahraničí se množí případy, kdy auto znenadání vypoví službu, nejde opravit na místě a jediným řešením je odtah zpět do Česka. Není to jen problém starších vozů, zásadní závada může potkat i novější a dobře udržované auto. Pokud se něco takového stane i vám, nepropadejte panice. Díky správně nastavenému pojištění auta může být repatriace vozidla jednodušší, než jste očekávali.

zobrazit článek >

Co dělat, když díl do auta nikde nemají? Vytiskněte si ho!

Když vám chybí malý plastový díl, může vám zachránit nervy – i čas – 3D tisk

zobrazit článek >

Elektroinstalace jako cesta k zábavě i bezpečí ve vašem autě

V dnešní době jsou auta více než jen dopravní prostředky – jsou naším každodenním společníkem. Řada z nás tráví v autě téměř třetinu svého dne, a to nejčastěji cestou do práce a pak zase domů. Pro jiné je prací samo cestování autem. Je proto namístě si prostředí auta zútulnit i zabezpečit tak, aby byl náš čas strávený s tímto pomocníkem nejen příjemný, ale zejména i bezpečný.

zobrazit článek >