Zákruta.cz  >  

Ministerstvo dopravy spouští nový web - www.vymentesiridicak.cz

12. října 2007

Ministerstvo dopravy dnes spustilo speciální internetové stránky, kde veřejnost nalezne informace týkající se výměny řidičských průkazů. Start nových internetových stránek je součástí dlouhodobě probíhající komunikace ministerstva o tomto tématu.

Internetové stránky se zabývají výhradně výměnou řidičských průkazů a jsou dostupné na adrese www.vymentesiridicak.cz.

Veřejnost bude o výměně řidičských průkazů, resp. o nových internetových stránkách informována rovněž prostřednictvím spotů, které probíhají v době ranního dopravního zpravodajství v televizi Nova, a to od dnešního dne až do 7. prosince.

Centrální registr řidičů eviduje k dnešnímu dni přibližně 780 tisíc řidičských průkazů, které musí řidiči vyměnit do konce letošního roku.

Dle statistik z minulého týdne je zřejmé, že si lidé již začali uvědomovat význam včasné výměny řidičských průkazů. Pro nás je to velmi důležitý signál a pevně věřím, že to bude motivací i pro další řidiče. Nicméně výměna řidičských průkazů neprobíhá ještě stále takovým tempem, jak by měla. Někteří lidé nechávají vše na poslední chvíli a neuvědomují si, že na konci roku nestihnou svou zákonnou povinnost splnit,“ říká Karel Hanzelka, tiskový mluvčí ministerstva dopravy. Aby proběhla kontinuální výměna všech řidičských průkazů, bylo by nutné provést každý týden více než 65 tisíc výměn.

Na nových internetových stránkách www.vymentesiridicak.cz mohou získat lidé informace potřebné k výměně řidičského průkazu. „Internetové stránky se věnují pouze problematice výměny řidičských průkazů a tematicky tak doplňují internetové stránky samotného ministerstva dopravy,“ komentuje novou službu pro veřejnost Hanzelka a dodává: „Návštěvníci mohou velmi snadno zjistit, zda právě jejich řidičský průkaz je nutné do konce roku vyměnit.

Stačí pouze vyplnit datum vydání řidičského průkazu a následně se objeví tabulka s datem povinné výměny. Velmi důležitá je rovněž interaktivita nových stránek. V sekci „Kde se ŘP vyměňují“ je zobrazena mapa České republiky a po zvolení požadovaného kraje je návštěvník dotázán na obec, ve které bydlí. Poté je možné jedním kliknutím navštívit internetové stránky daného úřadu, kde si může návštěvník řidičský průkaz vyměnit, popřípadě zjistit otvírací dobu daného úřadu nebo, pokud je služba k dispozici, se přímo objednat na určitý den a hodinu. Neméně zajímavá je sekce „Pošlete to dál“, kde si mohou návštěvníci vytvořit tzv. virtuální řidičský průkaz s libovolnými údaji a fotografií a poté jednoduše odeslat svým známým, kamarádům či rodině.

Nejvíce řidičských průkazů potřebných k výměně do konce letošního roku eviduje ministerstvo dopravy v Praze (169 718 ks - údaj k 5. 10.), nejméně naopak v Karlovarském kraji (22 583 ks - údaj k 5. 10).

Co je nutné k výměně řidičského průkazu:

- Jedna barevná či černobílá průkazová fotografie (35x45 mm)

- Stávající řidičský průkaz

- Občanský průkaz

Vyplnit žádost o výměnu řidičského průkazu – návod na vyplnění žádosti je k dispozici na www.vymentesiridicak.cz, formulář získají řidiči na příslušném obecním úřadu.

Vyřízení žádosti na výměnu starého řidičského průkazu trvá až dvacet dnů, tzn. žádost o vydání nového řidičského průkazu je nutné vyplnit nejpozději na začátku prosince letošního roku.

V případě řidičských průkazů vydaných v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000, je nutné provést výměnu do 31. prosince 2010. U řidičských průkazů s datem vydání od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004 končí jejich platnost 31. prosince 2013.

-mvdr-

Další články

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

5 situací, ve kterých nepojištěné auto vyjde draze

Kupujete si nové nebo bazarové auto? A sjednali jste si havarijní pojištění? Podívejte se na 5 situací, ve kterých dáte za nepojištěné auto majlant.

celý článek >
Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Kdy vám bude dělat pojišťovna problémy s vyplacením odškodného?

Nehody se čas od času zkrátka stanou. V kterých případech vám pojišťovny ale nebudou chtít vyplatit peníze. Vyvarujte se chyb, které mohou mít zásadní vliv na to, jestli po nehodě dostanete finanční kompenzaci.

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Přizpůsobte si cestu podle svého pomocí online mapovacího nástroje

Řidiči i majitelé přepravních firem musejí brát při své práci v potaz mnoho dopravních, logistických i administrativních aspektů. Majitelé chtějí mít přehled o průběhu dodávek, řidiči potřebují trasu naplánovat tak, aby byla co nejefektivnější.

Společnost Total se proto v rámci svého širokého portfolia služeb rozhodla poskytnout dopravcům nástroj, který umožní obojí.

reklama
Obsah stránek serveru www.zakruta.cz je chráněn autorským zákonem.
Kopírování a šíření textů, fotografií a dalšího obsahu portálu v jakékoli podobě bez písemného souhlasu redakce je nezákonné.
Unauthorised copying and publishing of any content of this website is strictly prohibited.
Tento portál mediálně zastupuje Impression Media, s.r.o.
Copyright © People For Net a.s., , tvorba www stránek People For Net a.s.
TOPlist NAVRCHOLU.cz
SOUHLASÍM Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies najdete zde.